Banyo Dekorasyon

Banyo Duvar Kağıdı Uygulaması Nasıl Olmalı?

Banyo dekorasyonu, kendi içerisinde farklı özellikleri olan teknik anlamda detaylara çok daha fazla dikkat edilmesi gereken bir dekorasyondur. Teknik yapı malzemeleri ve özelliklerinin ön plana çıktığı bu dekorasyonda tüm malzemeler sadece dekoratif amaçlı değil, kullanım özellikleri bakımından da ortaya çıkmaktadır. Banyo duvarında kullandığınız boyanın teknik özellikleri ne kadar önemliyse duvar kağıdının teknik özellikleri de aynı şekilde önemlidir. Bu alanda kullanılan duvar kağıtları duvarı sudan, nemden korumak daha sağlıklı ve temiz bir banyo hazırlamak için önemlidir.

Neden duvar kağıdı tercih etmeliyim?

Şu andan bir kaç sene öncesine kadar duvar kağıdı uygulamaları tam bir işkenceydi. Kendine özel tutkalı olan duvar kağıtlarını yapıştırırken tutkalın kurumamasına, fazla sürülmemesine, arasında hava boşluğu kalmamasına dikkat etmek gerekiyor. Teknolojiden uzak yöntemler kullanmanın yanında bu tutkallar içerdikleri toksik maddeler yüzünden sağlık açısından da oldukça zararlıydı. Tutkalın kokusu çok rahatsız edici olduğu için de duvar kağıdı uygulaması yapılan yerden bir kaç gün uzak kalmak gerekiyor. Şimdi ise toksik madde içermeyen doğal tutkallar ile yapıştırılabilen duvar kağıtları kolaylıkla yenilenebiliyor. Arasında hava boşluğu kalmaması için bazı materyaller ile düzeltilebiliyor. Kendinden yapışkanı olan size ayrıca yapıştırıcı sürme zahmeti bırakmayan duvar kağıtları bile bulunuyor. Durum böyle olunca kullanması keyifli, estetik ve şık duvar kağıtlarını kullanmamak için neden kalmıyor. Su geçirmez, nemden ve ısıdan duvarın etkilenmesini engeller özelliklerdeki bu kağıtlar özellikle banyo ve mutfak gibi ıslak, sürekli nemli ortamlarda büyük konfor sağlıyor. Silinebilen ya da yıkanabilen duvar kağıtları da duvarlarınızı boya badana yapmadan temiz tutmanızı sağlıyor.

Hem estetik hem dayanıklı

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi duvar kağıtlarının en önemli özellikleri dayanlıklı olması. Hiç bir boya ile veremeyeceğiniz estetik havayı da bu kağıt kullanımı ile verebiliyorsunuz. Ister eski İngiliz kraliyet ailesi banyolarından birinde isterseniz loş ve karanlık bir yağmur ormanında hissini yaşayabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda duvar kağıtlarının kullanımı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz banyo ve tuvaletlerde duvar kağıdı kullanımı yazımıza göz atabilirsiniz.   

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir