Mutfak Dekorasyonu

Modern Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri

Iç mimarların kendini gösterdiği, dekorasyon konusunda ne kadar yetenekli olduklarını gösterdikleri asıl yerler küçük alanlardır. Küçük oda dekorasyonları ile minicik bir yeri ne kadar kullanışlı kocaman bir yer haline getirerek dekoratif dehalarını ortaya koyarlar. Dünyanın en ünlü ve en başarılı iç mimarlarından aldığımız tüyolarla sizlere modern küçük mutfaklar için dekorasyon fikirleri hazırladık. Bu fikirler ile dar ve kullanışsız gibi görünen mutfaklarda bile mükemmel sofralar hazırlayıp sevdiklerinizi ağırlayabileceksiniz. Unutmayın, bir evin veya bir odanın ne kadar büyük olduğu değil ne kadar kullanışlı bir şekilde dizayn edildiği o evin konforunu belirler. İkea gibi kuzey ülke markalarının hayatıma girmesine sebep olduğu küçük ev konseptleri bizim yabancı olduğumuz bir konu. Biz ülkemizde uzun yıllar boyunca çok geniş evlerde yaşadık. Hemen hemen herkesin balkonu, terası ve bahçesi olduğu günlerde büyüdük. Ancak modern zamanlarda gelişen şehirlerin küçücük binaları bizi, dar alanda kısa ve büyük paslaşmalar yapmak durumunda bıraktı.

Mutfak dekorasyonu fikirlerinda yaratıcılık

Hemen hemen herkes mutfak dekorasyonu fikirleri ortaya atabilir. Küçük eşyalar kullanın, açık renkler ve parlak renk mobilyalar ile mutfağı daha geniş gösterin. Yer yoksa buzdolabını antreye alın ve size hareket edecek alan kalsın gibi tavsiyeleri vermek için iç mimar olmaya gerek yok. Ancak yaratıcı fikirler oluşturmak herkesin harcı değildir. Yaratıcı fikirler ile çok kullanışlı mutfaklar yaratmanın ilk koşulu yeniliklere açık olmak, tüm yeniliklerden haberdar olmaktır. Açılabilir tezgahların ya da katnalabilir mutfak masalarının varlığından haberiniz yoksa dekorasyonda bu ürünleri kullanamazsınız. Mükemmel bir şekilde akılcı ve kullanışlı bir tarzda dizayn edilmiş çekmeceler ile bir çok malzemeyi rahatlıkla depolayabilir, ihtiyacınız olduğu anda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Mutfaklardaki köşelerin işlevsiz gibi görünmesine rağmen doğru kullanıldığında ne kadar mükemmel bir depolama alanı olduğunu görebilirsiniz.

Dar ve küçük mutfak modelleri ile imtihan

Dar ve küçük mutfak modelleri, sadece küçük olan mutfakları mumla aratıyor. Dar mutfaklarda tezgah ve dolapları yerleştirmek gerçekten daha zor. Bu durumda bir karar vermeniz gerekecek tezgah mı daha önemli sizin için yoksa dolaplar ve depolama alanları mı. Mutfak dolaplarını dar olan iki duvardan sadece birine yerleştirerek en azından kapaklar açıldığında birbirine çarpmamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca küçük mutfak dekorasyon fikirleri yazımızdan da farklı konsept fikirler için ilham alabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir