Banyo Dekorasyon

Banyo Dekorasyonunda İlham Veren Renkli Tasarımlar

Banyo dekorasyonunda size ilham verecek harika tasarım fikirleri ile karşınızdayız. Birkaç dokunuşla banyonuzu bir çırpıda değiştirebilirsiniz. Temiz ve modern bir görünüm mü istiyorsunuz ya da daha canlı bir banyo dekorasyonu mu? Ufak dokunuşlarla banyolarınıza çok renkli görünümler kazandırmanız mümkün.

Bu yazımızda sizlere fikir verebilecek ve banyonuzu güzelleştirecek 10 dekor önerisini hazırladık. Keyifli okumalar.

Banyo Perdeleriniz için Renkli Kumaşlar

Eğer banyonuz bu görseldeki gibi oldukça sadeyse ve banyonuzda beyaz ve açık tonlar hakimse banyonuzda kullanacağınız perdelerinizde sadeliği bozmadan renkli şeritler tercih edebilirsiniz.

1- Banyo Dekorasyonunda Bir Farklılık : Asma Aynalar

Halatlı asma aynalar ile pencerelerinizi de rahatlıkla açabileceğiniz bir banyo tasarımı. Asma aynalar banyo dekorasyonunda kullanılan önde gelen dekorasyon objelerinden.

Banyo dekorasyonunda bir diğer dikkat edilmesi gereken konu diğer odalarla arasındaki renk uyumu. Odalar arası uyum yakalamak da dekorasyonda bütünlük sağlıyor. Oturma odası, mutfak, yatak odası gibi farklı odalarda bulunan masa, sandalye, dolap, perde ve diğer mobilya modelleri ile arasındaki renk uyumunu düşünerek banyonuzu dekore ederseniz evinizin dekorasyonunda bütünlük yakalamış olursunuz.

3- Banyonuzda Gizli Tonlar Kullanın

Parfüm ve krem koleksiyonlarınızı öne çıkarmak istiyorsanız banyo raflarında kapak tercih etmeyebilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz bu görselde rafların açıklığı ne kadar bakımlı ve düzenli olduğunuzu kanıtlayacak nitelikte.

4-Deniz Tonlarıyla Dekore Edilmiş Banyolar

Kendinizi sahilde bir evde hayal etmek istiyorsanız denizin o sıcak rengi maviyi banyo duvarlarınızda kullanabilmeniz mümkün. Rengarenk havlularla sıcak bir atmosfer yakalayın.

5- Tek Renk Tonu Banyoda Harika Bir Seçim Olabilir 

Saf beyaz renk şeması güneş ışığını yansıtarak güneş ışığından maksimum düzeyde yararlanmanızı sağlayabilir. 

6- Banyolar için Stratejik Aydınlatma Seçeneği

Verimli bir aydınlatma içi bir başka dekorasyon hilesi daha. Aplikleri doğrudan banyo aynasına monte ettiğinizde yansıtıcı yüzey ışığı banyonuzu olduğundan daha geniş gösterebilir.

7- Banyo Duvarlarında Canlı Desenler

 

Ev dekorasyonunda küçük alanların gizli avantajları olduğunu biliyor muydunuz?  Daha büyük bir odada kullanamayacağınız cesur duvar kâğıtlarını evimizin küçük alanlarından olan banyo dekorasyonunda kullanabilirsiniz. 

8- Geleneksel Banyo için Geleneksel Malzemeler

Zamansız bir dekorasyon örneği olan bu görselde krom, mermer ve soğuk beyazlarla bir araya geliyor.

 9- Banyoda Zekice Planlanmış Depolama Alanları

Eğer banyonuz küçükse kullanacağınız ekstra rafların fark yaratacağından hiç kuşkunuz olmasın.  Aynanın önüne monte edebileceğiniz görünmez cam ile daha fazla yere sahip olmanız mümkün.

10- Banyonuz için Özenle Tasarlanmış Stratejik Bölmeler

Görüldüğü gibi banyo dolaplarınızın altına ekstra bölmeler yaparak yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu bölümde çekmece de kullanabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir