Ev Dekorasyon Fikirleri

Mobilya Seçiminde En Sık Yapılan 10 Hata

Evinizde konfor ve rahatlık istiyorsanız mobilya seçimi yaparken çok dikkatli olmalısınız. Dinlenmek için oturduğunuz oturduğunuz koltukların konforsuz olmasından dolayı sizi rahatsız etmesinden hoşlanmazsınız. Yanlış ölçülerde aldığınız yemek masanızın salonunuzu daraltması eminiz ki size sıkıntı yaratacaktır. Mobilya seçimi yaparken aldığınız mobilyaları uzun yıllar kullanacağınızı düşünerek evinizin ölçülerine uygun konfor sağlayan ürünler olmasına dikkat etmelisiniz.

1- Koltuk ve Oturma Gurubu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev hanımları koltuk ve oturma gurubu alırken beğendikleri ürünün sağlamlık ve kalitesinden önce modelinin güzelliğine aldanıp karar vermektedirler. Bu karar uzun süreli kullanımlara engel olmaktadır.

2- Koltuk ve Sandalye Kumaşları

Mobilya seçiminde koltuk ve sandalye kumaşlarının kolay temizlenebilir olması, leke tutmama özelliğini sahip olması ev hanımlarının işini oldukça kolaylaştıracaktır. Koltuk alırken mağaza yetkilisinden mutlaka döşemelik kumaşlarla ilgili bilgi almalısınız.

3- Evinizin Ölçülerini Göz Ardı Etmeyin!

Mobilya seçiminde yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de odanızın ölçüsüne uygun mobilya almamaktır. Çok büyük koltuk ve yemek takımlarının salonunuzda yaratacağı sıkışıklıktan dolayı stres yaşamamak için ölçülere uygun hareket etmelisiniz.

 

4- Bütçenize Uygun Mobilya Seçimi

Çok pahalı mobilyalar her zaman kalite göstergesi değildir. Alacağınız ürün için mutlaka kendinize uygun hesap yapmalısınız. İmkanlarınızın el vermediği ürünleri borçlanarak almanın stresini yaşamamalısınız. Her bütçeye uygun kaliteli mobilyaya ulaşmak artık çok kolay.

5- Evinizi Ferahlatacak Ürünler Seçmeye Özen Göstermelisiniz

Evinizin ne kadar aydınlık olmadığını en iyi siz biliyorsunuz. Karanlık odalarınız İçin açık renkli  mobilyalar seçerken, aydınlık olan odalarınız için daha koyu renkli ürünler seçmenizde fayda var.

6- Çok Eşya ile Evinizi Boğmayın!

Evinize gereğinden fazla eşya yığıp ruhunuzu daraltmayın. Unutmayınki ne kadar çok eşya o kadar çok iş. Rahat temizlik için az mobilya kullanmanın çok faydasını göreceksiniz.

7- Evinizde Depolama Alanı Olarak Kullanılabilecek Mobilya Seçimi

Tv ünitesi raf dolap çekmece gibi parçaları bulunan ürünlere eşyalarınızı depolamak için her zaman ihtiyacınız olacaktır. Mobilya seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesidir.

8- Çocuk Odası Mobilyası Alırken Yapılan Hatalar

Çocuk odası mobilyası seçimi yaparken çocuğunuzun ihtiyaçlarına öncelik vermelisiniz. Oyun alanları oluşturmaya özen gösterip yavrularınızın gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

9- Mutfak Masası Seçiminde Yapılan Hatalar

Mutfak masası seçimi yaparken oturma alanınız darsa kare ya da dikdörtgen masaların yerine yuvarlak masaları seçip oturma alanınızı genişletirken geçiş yerinizi de rahatlatabilirsiniz.

10- Renklerin Uyumunu Dikkate Alın

Evinizde renk cümbüşü oluşturup kargaşa yaratmak istemiyorsanız duvar renginizden halı renginize, koltuklarınızdan mobilya modellerinize kadar her parçanın ahenk içinde olmasına özen göstermelisiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir