Banyo Dekorasyon

Banyo Asma Tavan Modelleri

Banyo dekorasyonu estetik açıdan hoş görünmesinin yanında kullanışlı ve işlevli olması bakımından çok önemlidir. Yani banyo ve tuvalet gibi sürekli bir su akışı ve buharlaşma olan ortamlarda tavan ve yapı malzemeleri doğru yapılmadığı taktirde akma, sızıntı gibi süekli problemler yaşanır. Bu durumun önüne geçmek için de banyo asma tavan modelleri seçiminden önce banyo tavanının iyice izole edilmesi, hiç su sızdırmayacak şekilde kaplanması gerekir. Bunun için çok çeşitli malzemeler kullanılsa da en çok tercih edileni alüminyumdur.

Hem kullanışlı hem şık banyo asma tavan panelleri

Banyolarda oluşan buharlaşma direk tavana doğru yükselir. Tavana yükselen su buharı direk emilmeye başlar ve tavanı ıslatır. Islanan tavan zaman içerisinde dökülmeye ve üst kattan da su sızdırmaya başlar. Son zamanlardaki alüminyum asma tavan panelleri bu tarz durumlara karşı en iyi çözümlerden biridir. Panelleri yerleştirdiğinizde beton malzeme ya da alçı malzemenin buharı emmesini engeller. Banyonun kendi kendine kurumasını sağlar. Böylece de tavanınız hiç bir şekilde zarar görmemiş olur. Bu asma tavanlar, çeşitli ışıklandırma sistemleri ile de satışa sunulmaktadır.

En uygun banyo tavan kaplama fiyatları

Banyo tavan kaplamasında fiyatlar seçtiğiniz ürün ve modele göre değişir. Bunun yanında sadece tavan kaplaması da tercih edebilirsiniz. Alüminyum gibi su sızdırmayan ve buharlaşmayı önleyen malzemeler ile yapılan tavan kaplamalarının fiyatları 500 türk lirasından başlayıp bir kaç bin türk lirasına kadar çıkmaktadır. Bu fiyatlar, banyonuzun büyüklüğüne ve sizin seçtiğiniz malzemelere göre değişir. Dilerseniz tavan kaplaması üzerine sadece alçı çektirebilirsiniz de.

Ferah banyolar için ışıl ışıl aydınlatmalar

Banyosunda değişiklik yapmak isteyen herkes önce şunu sorar, banyo asma tavan nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı işin ehli olanlar için ne kadar kolaysa diğerleri için bir o kadar zordur. Banyo tavan düzenlemeleri yapılırken özellikle elektrik tesisatı olanlar için kesinlikle işin uzmanı bir usta çağırmalısınız. Bu tavan sistemleri herkesin yapabileceği bir iş değildir. Ayrıca öncesinde banyonuzun büyüklüğüne ve sizin zevkinize göre nasıl bir sistem kurulacağı hakkında da geniş bir ön çalışma yapılması gerekir. Az ışık alan bir banyonun ışıl ışıl olmasını istiyorsanız orası için güzel bir ışıklandırma çalışması yapılması gerekir. Tıpkı salon asma tavan modelleri gibi banyo için de birbirinden şık ve farklı tasarımlar vardır.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir