Yemek Odası Dekorasyonu

Klasik Yemek Odası Takımları

Ilham veren yemek odası dekorasyon fikirlerinin başında klasik yemek odaları geliyor. Işlemeli ve kabartmalı mobilya tasarımlarının parlak kadife kumaşlar ile buluştuğu bu takımlar, insanı kendi evinde adete zamanda yolculuğa çıkarıyor. Ancak klasik yemek odası takımları diğer yemek odası takımlarına göre daha büyük ve geniş mobilyalardan oluştuğu için geniş yer kaplıyor. Yani bu tarz bir yemek odası için çok büyük bir salona ya da geniş bir odaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Klasikliğin rengi bej

Avrupa tarihinin en gösterişli ve şık dönemi olan Rönesans dönemi tablolarına baktığınızda kocaman yemek masalarında düzenlenen zengin ziyafet sofralarını görürsünüz. Herhangi bir saraya gittiğinizde de aynı şekilde devasa masalar ve onlarca sandalye ile kocaman yemek odası mobilyaları vardır. Bu klasik dönemin en güzel temsilcisi mobilyaların hepsi krem rengi ve bej rengi tonlarındadır. O dönemlerden itibaren klasik mobilyanın rengi de bu renk tonları olmuştur. Hemen hemen tüm perde ve salon takımları ile kolaylıkla uyum sağlayan bu renklerde yemek odası takımları da bulmak çok kolaydır.

Hem klasik hem modern

Modern yemek masası modelleri ile klasik kadife döşemeli kocaman sandalyelerin birleşiminden oluşan orjinal tasarımlar da son zamanların en güzel takımlarından. Bir kısmının ağır olduğu bir kısmının ise modern ve spor olduğu bu tasarımlar, iki tarz arasında muhteşem bir denge sağlar. Açılabilir modern masalar ile işlemeli sandalyeler, tahmin ettiğinizden çok daha çekici bir görünüme sahiptir. Dilediğiniz tarzdaki büfe ve perdeler ile konbinleyebileceğiniz bu tasarımları da farklı renk gruplarından da seçebilirsiniz.

Kruvaze perdelerin gölgesindeki şıklık

Klasik yemek odası takımları en güzel kruvaze tarzındaki kadife perdeler ile konseptlenir. Kocaman pencereleri olan bir salonunuz varsa ve ayrıca bir yemek odanız yoksa kesinlikle pencere tarafını yemek odası olarak kullanmalısınız. Koltukların olduğu kısmı istediğiniz gibi kolayca aydınlatabilirsiniz ancak yemek alanında sabah kahvaltıları için yeterli doğal ışıklandırma olmalıdır. Ayrıca kalın açık renk kadife perdeler ile oluşturacağınız şık ortam ile hem kendinizi hem de misafirlerinizi saraydalarmış gibi hissettirebilirsiniz. Bu kadife perdeleri açık renk tonlarındaki tüller ile tamamlamayı da unutmayın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir