Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Modern zamanların getirisi olan 1+1 ve 1+0 dairler ile birlikte, dar alanlar için dekorasyon fikirleri hayatımıza girdi. Evimizin en önemli kısımlarından olan yatak odaları için de küçük yatak odası dekorasyon fikirleri ortaya çıktı. Duvar renklerinden perde desenlerine, komodinlerin yerleşiminden dolabın yerine kadar her detayın önemli olduğu bu dekorasyon fikirlerini duvar kağıtları ve nevresim takımları ile bile desteklemek mümkün.

Açık ve parlak renk duvarlar

Tüm küçük alanlarda olduğu gibi küçük yatak odalarında da açık ve parlak renkli duvarlar ile alana daha geniş bir hava verebilirsiniz. Aynı zamanda farklı duvarlarda benzer ancak farklı renk tonları, odayı olduğundan daha geniş gösterir. Parlak renk tonlarının yanında duvar kağıtları da aynı etkiyi sağlar. Özellikle yatay düzlemdeki geometrik desenli duvar kağıtlarını bir iki duvarda kullanarak şık ve ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

Az eşyalı ferah odalar

Dar yatak odası dekorasyonu konusunda ilk dikkat edilmesi gereken konu minimum sayıda eşyaya sahip olmaktır. Eğer yatak odanızda bir sürü eşya varsa, istediğiniz renklerde ve modellerde duvarlar yapın odanızın dar ve boğucu olmasını engelleyemezsiniz. Bu tarz dar alanlarda mümkün olduğunca az eşya kullanmak var olan eşyaları da uygun yerlere yerleştirmek gerekir.

Birbirine entegre eşyalar, kullanışlı alanlar

Küçük yatak odası nasıl dekore edilir sorusunun ilk cevabı, entegre edilerektir. Burada bahsettiğimiz konu eşyaların mümkün olduğunca birbirine bağlı olmasıdır. Son zamanlarda modern yatak odası dekorasyonlari içinde sık sık karşımıza çıkan entegre mobilyalar küçük yatak odaları için biçilmiş kaftandır. Minik komodinlerin yatak ile bağlı olduğu, geniş yatak başlıkları yerine minimal başlıkların yer aldığı yataklar, az yer kaplarken aynı zamanda kullanışlı bir ortam da sunar. Gömme dolapların en gözde mobilyalar olduğu bu tasarımları sade ve desensiz perdeler ile mükemmel bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Stor perdeler de bu tarz odalar için gayet kullanışlı perdelerdir. farklı yatak odası döşemeleri konusunda daha fazla bilgi almak için modern yatak odası dekorasyon örnekleri  yazımıza göz atabilirsiniz.

Dikey aksesuarların mucizesi

Küçük odalar için tasarımlar yapılırken tabiki akseuarlar da unutulmamış. Duvarlara asılan tabloların yanında ayna aksesuarları da oldukça iyi etkilere sahip. Doğru yerlere asılan doğru boyutlardaki aynalar, bulundukları alanları olduklarının iki katına kadar daha büyük gösterebilirler.

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. salonu mu,mutfağımı we çocuk odasısını boyamak istiyorum hangi renkleri tavsiye edersiniz.Teşekkür ederim.

  2. Merhaba kartelada görünen Taşbahçe ve Andezit boyalarının görüntüleri duvarda görebileceğimiz resim yokmudur? Foto koyuluyor ancak ne hangi renk belli değil.Renkleri kartelada beğenip aynısı çıkmama ihtimali söz konusu bunun içinde istanbulda açık olarak bakmak gibi bi durum oluyormu bunu gösteren şubeleriniz varmıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir