Yemek Odası Dekorasyonu

Yeni Moda Akımı: Yatak Odalarında Mermer Esintileri

Her dönem beğenilen renkler ve modeller değişiklik göstermektedir. Moda trendleri yalnızca giysilerde değil, mobilyalarda da sürekli değişmektedir. Dönemin renkleri, modelleri, tasarımları gibi hususlar mobilyalara da yansımaktadır. Bu moda akımları arasında mermerler bulunmaktadır. Mermer mobilyalar ve mermer efekti olan mobilyalar farklı odalarda ve farklı tarzlarda kullanılmaktadırlar.

Mermerin ve mermer efektinin kullanıldığı alanlardan biri yatak odalarıdır. Özellikle komodinlerde ve konsollarda mermerler kullanılmaktadır. Ancak mermerler ağır ve maliyetli ürünler oldukları için ahşap üzerine yapılan mermer efektleri de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Mermer desenli modern yatak odası takımları genellikle siyah, gri ve beyaz tonları ağırlıklı olarak üretilmektedir ancak diğer renklerde tasarlanan yatak odaları da bulunmaktadır. Modern tarzda yatak odası sahibi olmak isteyen kişiler, son zamanlarda araştıracakları yatak odası takımı modelleri arasında mermer esintisi ile karşılaşacaklardır. 

Mermer desenli yatak odası takımları oldukça şık mobilyalardır. Bu nedenle mermer desenli mobilyaların dekorasyonunda daha sade ürünler kullanılabilir. Uygun model ve renkte seçeceğiniz halı, perde, aksesuar kullanımı ile yatak odalarınızda mermer esintisini ön plana çıkartabilirsiniz. 

Yatak odası takımlarında mermer desenini en fazla gördüğümüz kısımlar konsolların ve komodinlerin üst yüzeyleridir. Diğer yüzeylerinde farklı renkler bulunan mobilyaların üst yüzeylerine uygulanan mermer efekti oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır. Konsol ve komodine ek olarak mermer efektini gardıroplarda ve karyolalarda da görebilmekteyiz. Gardıropların kapak kısımlarına işlenen mermer deseni ile gardıroplara mermer esintisi esmektedir.

Mermer efektli yatak odası takımları alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus mermer efektinin yeteri düzeyde olmasıdır. Özellikle dar yatak odası olan kişilerin yoğun mermer desenli yatak odası takımı seçmeleri durumunda yatak odalarında boğucu bir hava oluşumuna neden olabilir. İsteğe göre, dar alanlı yatak odalarında en belirgin olan ve patlayan desen mermer detayı olmalıdır. Yatak odası takımlarının renkleri de hareketli olduğunda dar alanların iç karartıcı bir havaya bürünmesine neden olacaktır. 

 Mermer efektli yatak odalarının kalitesi, mobilyalarınızın ilk günkü görüntüsünü koruması açısından oldukça önemlidir. Desenli kısmının yapısını ve kalitesini kontrol etmelisiniz. Bu kısımda yapılan işlemin ve kullanılan ahşabın darbelere dayanıklı, çizilmelere karşı dayanıklı olmasına özen gösterilmelidir. 

Mermer esintisi yalnızca yatak odalarında değil salonlarda da oldukça karşımıza çıkmaktadır. Televizyon ünitelerinde, orta sehpalarda, zigon sehpalarda, c sehpalarda mermer desen kullanılmaktadır. Daha çok modern tarzda üretilmiş olan mobilya takımları ile kullanılarak salonlarda istenilen dekorasyon oluşturulabilmektedir.

Mermer yemek masaları, yemek odası takımlarında mermer esintisinin en fazla hissedildiği mobilyadır. Yemek masalarında mermer deseni kullanılabildiği gibi mermerde kullanılmaktadır. Mermerin yapısı ve şıklığı yemek masasına dönüştüğünde oldukça şıklığa ve inanılmaz bir dekorasyona sahip olmaktadır. Özellikle geniş alanlarda kullanılan mermer yemek masası alanın dekorasyonuna bambaşka bir boyut kazandırmaktadır.

Mermer yemek masaları ile kullanılacak olan sandalyelerin mermer ile uyumlu olması çok önemlidir. Yatak odalarında olduğu gibi mermer yemek masaları ile siyah, beyaz ve gri tonları en fazla tercih edilen sandalye renkleridir. Ancak her zevke uygun renkte sandalyeler ile mermer yemek masalarını tamamlayabilirsiniz. Ayrıca mermer yemek odası takımları için seçilecek olan sandalyelerin tarzı da oldukça önemlidir. Daha çok modern tarzda seçilecek sandalyeler ile tamamlandığında istediğiniz etkiyi yakalayabilirsiniz. 

Her dönem değişen moda akımlarına uğrayan mermer esintisi birçok kişi tarafından beğenilmekte ve tercih edilmektedir. Sizlerde yatak odalarınızda mermer desenli mobilyaları tercih ederek mermer esintisini evinize yansıtabilirsiniz.

Yaşam alanlarınıza şıklık katacak göz alıcı modern mobilya modellerine dair daha fazla bilgi almak için trendmobilya.com adresini ziyaret edebilir ve onlarca ürün kategorisi arasından en uygun fiyatlarla göz alıcı mobilya modellerine sahip olabilirsiniz. 

En şık ve göz alıcı modern yatak odası modellerini keşfetmek için trendmobilya.com’u ziyaret edebilir, onlarca yatak odası takımı arasından size ve evinize uygun modeli seçebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için Türkiye’nin online mobilya mağazası olan Trend Mobilya’yı ziyaret edebilirsiniz. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir