Mutfak Dekorasyonu

Uzun Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Bir mutfak dekorasyonunda uyum yakalamak, tüm ev dekorasyonunda aynı uyumu sağlamak açısından çok iyi başlangıçtır. Çoğu toplu konut mimarisinde gördüğümüz üzere dar ve uzun mutfak yapıları, ev içerisindeki dekorasyon uyumunu yakalamak açısından bize zorluklar çıkarıyor. Nasıl derseniz? Uzun mutfak dekorasyonlarında eğer bu alan küçük değilse mutlaka, koltuk kanepe gibi oturma gereçleri koymak gerekiyor. Aynı zamanda bu alan küçük olduğu için buraya küçük bir şey koymak gerekiyor. Diğer odalarda kullandığınızın aksine sadece burada olacak, kendine has tarzı olan bir oturma gereci evin içerisinde tüm uyumu bozabilir. Eğer siz her odası farklı bir tarz dekore edilmiş bir ev yapmadıysanız tabi

Uzun mutfaklar renk seçimi

Sizce de klasik açık renk tonlarını, bejleri ve kahverengileri geçmişte bırakıp parlak sarılara, canlı yeşillere yer açma zamanı gelmedi mi? Bir kenarı dolaplarla kaplanmış diğer tarafı masa ve sandalyeler için ayrılmış uzun mutfaklarda isterseniz alternatif masa sandalye alanları da oluşturabilirsiniz. Mesela, pencerenizin önününde bir balkon yoksa ve bu pencereyi çok sık kullanmıyorsanız buraya kısa bir perde takın. Pencerenin iç kısmındaki mermeri uzun ve altı desteklenebilir bir mermerle değiştirin. Bu pencere önü dar da olabilir çift kanatlı kocaman, geniş bir pencere de olabilir hiç fark etmez. Pencere önündeki mermeri değiştirerek mermer yani sağlıklı ve kullanışlı bir mutfak masası elde etmiş olacaksınız. Ayrıca bunun yanında açılır kapanır sandalyeler kullanıp tüm alanı kendinize bırakabilirsiniz. Eğer yeterince alanım var diyorsanız burada normal sandalyeler de kullanabilirsiniz. Canlı renklerden bahsetmişken, unutmadan söyleyelim. Canlı renkleri dekorasyonda kullanırken duvar rengi gibi çok dikkat çekici büyük dekoratif kısımlarda değil de daha çok göz alıcı aksesuarlarda tercih edebilirsiniz.

Uzun mutfaklarda duvar dekorasyonu

Bu mutfakların bir duvarı dolaplar ile kaplı olacağı için diğer duvar dekorasyonlarını düşünmek gerekiyor. Uzun mutfaklardaki dengeyi sağlamak için yukarıdan aşağı çizgili duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Bu tarz bir duvar kağıdı mekandaki uzunluk algısını dengeleyecektir. Dar mutfak dekorasyon fikirleri yazımızda da burada bahsetmediğimiz bazı bilgilerden bahsetmiştik, dilerseniz faydalanabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir