Genel Dekorasyon

Modern Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Evin en toplu ve temiz tutulan bölümü olan salonlarımız,her an kapı çalması bir misafir gelmesi ihtimaline karşı hazırdır. Evin diğer kısımları kirden görünmezken bile üzerinde en ufak bir toz bulunmayan değerli salonlarımızın dekorasyonu hem zaman, hem emek hem de bütçe bakımından bizi zorlayabilir. Özellikle de küçük salon dekorasyonlarında mobilyaları nereye koyacağından o kadarcık alana nasıl bir koltuk sığara kadar çok fazla konu bizi meşgul eder. Modern küçük salon dekorasyon örnekleri ile siz okuyucularımıza hem bizim kendi kültürümüzden esintiler taşıyan örnekler, hem farklı tarzlara sahip otantik dekorasyon örnekleri, hem de modern zamanın en gösterişli tasarımlarına ait örnekleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Sizin salonunuz sizin tarzınız, küçük salon nasıl döşenir?

Küçük salon nasıl döşenir oldukça gelir geçer bir sorudur ve dekorasyona başlamadan önce muhtemelen herkesin aklına gelir. Dekorasyonun çok kişisel tercihlerden oluştuğunu, herhangi bir alanın döşemesinde şu şekilde olur diye bir cevap verilemeyeceğini önceden belirtmiştik. Aynı şekilde burda da aynı cevabı verebiliriz. Ancak bunun yanında bazı genel geçer kurallardan bahsedebiliriz. Mesela, küçük salonlarda büyük mobilyalar kullanılmaz. Küçük salonlarda büyük avizeler gereksiz yer kapladığı ve aşırı aydınlık yaptığı için kullanılmaz. Yine küçük salonlarda dev salon bitkileri kullanılmaz bunların yerine daha minik, duvarda yükselen sarmaşık ya da bambu gibi ince, narin bitkiler kullanılır. Yani kısacası küçük alanlarda kendisi gibi küçük malzemelerden yapılmış küçük eşyalar kullanılır. Bunlar genel geçer kurallardır, bunun dışında neler yapılabilir şimdi onlara bakalım?

Renkler, desenler, modeller…

Küçük salonlarınızda zengin çeşitlere yer açın. Koltuğunun biri farklı diğeri farklı berjerleri bambaşka olan koltuk takımları, küçük salonlarınızın renk ve neşe kaynağı olabilir. Bildiğiniz fibi farklı renkler, farklı dokular ilgiyi yani odağı dağıtır. Böylece alanların derinliği artar. Bir duvarını hardal sarısı boyadığınız küçük salonunuzun diğer duvarını buna uygun farklı bir renk tonunda boyayabilirsiniz. Aynı şekilde bir duvarına bir duvar kağıdı kapladığınız odanın diğer duvarlarını farklı duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Küçük salon dekorasyonu yazımızda daha fazla fikir bulabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir