Genel Dekorasyon

Trend Yazlık Ev Tül Perde Modelleri

Yazlık ev dekorasyonunun önemli bir parçası da perdelerdir. Yazlık perdeler kışın kullanılan tül ve perdelerden farklıdır. Tül ve perdenin ayrı ayrı kullanıldığı evlerin yanında bazı evlerde tülperde birlikte kullanılır. Biz bu yazımızda sizlere yazlık ev tül perde modelleri, bu yılın trendleri, farklı modellerdeki farklı özellikleri anlatacağız. Ayrıca galerimizde de en güzel örneklerini sizler ile paylaşacağız. Yazlık evlerde kullanılan perdeler ve şehirdeki evlerde kullanılan yazlık perdeler farklıdır. Bu farklılık da perdelerin, tüllerin yapısından kaynaklanır. Yazlık mekanlarda normal fon perde ve tülün dışında aynı zamanda bir de güneşlik yer alır. Güneşlikler güneş olduğu sürece kapalı olup sıcaklığın içeri girmesini engeller. Bunun yanında şık fon perdenizin renginin solmasını da engeller. Fon perdeler özellikle de canlı renklerde olanlar eğer gün boyunca açık kalırsa çok kısa zamanda orijinal renklerini kaybedeceklerdir. Zaman içerisinde orta kısımları hare hare renk açılmasına maruz kalacaktır. Ancak eğer beyaz ve kalın bir güneşlik kullanırsanız fon perdelerinizin rengini koruyabilirsiniz. Beyaz güneşliklerde en şık olanları da saten perdelerdir. Sade beyaz renkteki saten perdelerin renkleri solmayacağı için dilediğinizde onları fon perde olarak da kullanabilirsiniz.

Bir gelenek olarak renk renk yazlık ev perdeleri

Yazlık evlerde genelde beyaz tül perde kullanılsa da eğer perdeleriniz farklı renklerde ise onun açık tonlarını rahatlıkla tül olarak kullanabilirsiniz. Yazlık perde renkleri nedir diye düşünürsek aklımıza ilk mavi renk gelir. Pastel mavi renk tonları, lila rengi, erguvan çiçeği rengi, yavruağzı ve açık turkuaz yazlık evlerin en popüler dekorasyon renkleridir. Bu doğrultuda perde ve tüllerinizi de bu renk tonlarından seçebilirsiniz. Minik çiçekler ile süsleyebileceğiniz camlarınızın perdeleri çiçeklerinizin renkleri ile uyumlu olursa mükemmel bir harmoni yakalayabilirsiniz.

Kruvaze perdeler ve yazlık evler

Kruvaze perde modelleri her ne kadar çok sevilen modellerden olsa da yazlık evlerin spor ve salaş dekorasyonu ile uyumlu olmaz. Açılabilir spor kanepelerle döşenmiş salonlarda kruvaze perdelere yer veremeyiz. Bu perde modeller kendi yapıları gereği ağır ve şık bir havaya sahiptir. Perdeler hakkında daha detaylı bilgi için lütfen dar pencereler için perde modelleri yazımıza göz atın. Bu yılın trend yazlık ev tül perde modellerinin en güzel örneklerini de galerimizde görebilirsiniz. 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir