Banyo Dekorasyon

Taş Duvar Banyo Modelleri

Herkesin kafasında bir mükemmel vardır, iş yerinde mükemmel olmak, yemek yapmada mükemmel olmak, çocuk bakımında anne veya baba olmada mükemmel olmak gibi. Herkesin mükemmellik kavramını yansıttığı ilk yerlerden biri de evleridir. Yani ilk olarak buralarda mükemmellik yakalamak isterler. Ev dekorasyonun mükemmeli yakalamak, en güzel salonu ya da en güzel banyoyu hazırlamak da kolay değildir. Genel olarak bu konularda nasıl mükemmel olunur gibi bilgiler de vermek mümkün değildir. Çünkü mükemmel herkese göre değişir. Ideal olan şeyler herkese göre değişse de dünyanın en güzel, en kullanışlı ve şık banyoları konusunda genel bir kanı vardır ki bu da taş duvar banyo modellerinin en iyi olduğu konusudur. Banyo tasarımında hem lavabo gibi, küvet gibi, duş kabini gibi temel malzemelerde taş kullanımı hem de duvarlarda taş kullanımı herkes tarafından sevilen, herkes tarafından tercih edilen konulardır. Sadece dekoratif malzeme olarak değil yapı malzemesi olarak da tercih edilir. Taş duvar banyo modellerinin bu denli sevilmesinin tercih edilmesinin bir kaç sebebi vardır. Bunların başında ısınan taşların ortamı gerçekten çok sıcak tutması gelir. Soğuk ülkelerin banyolarında özellikle taş ve taştan yapılan yapı malzemeleri kullanılır. Isınan taşlar odayı uzun süre sıcak tutar. Hamalarda her yerin yerlerin duvarların tüm zeminlerin mermer olması tam olarak bu sebeptendir.

Doğal taşların banyo dekorasyonlarında tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise doğal olması, doğal bir izolasyon görevi görmesidir. Kış aylarında taş duvarların dışarıdaki soğuğu dışarda tutması yani içeri almaması, yaz aylarında da dışarıda hava ne kadar sıcak olursa olsun sıcak havayı içeri almaması banyoyu serin tutması bu taşların duvar malzemesi olarak kullanm amacını açıklamaktadır. Birbiri içerisine geçirilerek şekil verilen kuru taş stili olarak adlandırılan taş duvarların yanında tamamen bir taştan oluşan duvar tarzları da tercih edilebilir. Tek parçalık taş duvarlarda ise genelde mermer, granit gibi büyük geniş, parlak ve düz yüzeyli doğal taşlar tercih edilir. Isterseniz bu taşları doğal olmayan, farklı malzemelerden üretilen çeşitli malzemlerden de kullanabilirsiniz.  

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir