Banyo Dekorasyon

Modern Banyo Tasarlama Fikirleri

Modern ve ferah bir banyo, günümüzde evlerin olmazsa olmazları haline geldi. Bütün gün çalışmış, yorulmuş, harika bir dinlenme seansını hak etmiş olarak eve gelen bizler içerisinde huzur bulacağımız, hem fiziken hem de ruhen arınabileceğimiz bir banyo isteriz. Bu banyoların mükemmel olmasına gerek yok, herkesin tarzına uygun olması yeterlidir. Bazırları okyanus ferahlığında mavinin binbir tonu arasında kendini dinlenirken hayal ederken bazıları sadece romantik ve bohem bir hava yaratmak ister. Biz bu yazımızda modern banyo tasarlama fikirleri verirken sizlere farklı farklı tarzlarda banyolar için bilgiler vereceğiz. Banyolarınızda bohem bir havayı nasıl yaratabilirsiniz veya en sevdiğiniz renk tonlarını kullanarak nasıl şık, elitist bir banyo tasarlayabilirsiniz. Uzakdoğu banyolarının spalarının etkisinden hala çıkamadıysanız da kendi banyonuzda adeta bir spa etkisi yaratmak için neler yapabilirsiniz hemen bakalım.

Modern banyolarda temel dekorasyon özellikleri

Modern zamanların modern banyolarında küvet kullanımı yeniden yaygınlaşmaya başladı. Bir zamanlar inanılmaz yaygın olan küvet kullanımı hızlı hayata yetişmeye çalışan insanlar tarafından gereksiz görüldü. Zaman içerisinde küvetler yerlerini daha kolay temizlenenbilen, hemen duş al çık kavramına uygun duşakabinlere bıraktı. Tahmin edebileceğiniz gibi duşakabinler uzun süreli bir banyo keyfi yapmanıza izin vermez. Ancak zaman içerisinde dinlenme, kendine zaman ayırma sürelerinin daha fazla olması gerektiğini fark eden insanlar yeniden kendilerini küvetlerine atmaya başladı. Sonradan yapılan duşakabinli bir çok evin duşakabinleri sökülüp yerine küvetler yerleştirilmeye başlandı. Banyonuzda küvetiniz varsa, uzak doğu kültürlerinde gördüğünüz o bohem tarzı kendi banyonuzda kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Ilk iş mumlar. Kocaman uzun süre yanabilecek özelliklerde şık mumlar alın. Bu mumlar kokulu da olabilir kokusuz da olabilir. Tütsü de yakacağınız için tüm kokular birbirine karışmasın derseniz mumları kokusuz alabilirsiniz. Mumların ardından tabiki tütsüler. Mumları banyonun çeşitli yerlerine yerleştirin, yangın çıkarmaması için de mümkünse tehlikeli olmayan alanlara yerleştirin. Tütsüyü istediğiniz yere koyabilirsiniz. Küvetten çıktıktan sonra bir süre oturabileceğiniz banyo içerisinde tabure ya da oturak gibi bir oturma alanı oluşturun. Bu alanın da ahşap olmasına özen gösterin.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir