Banyo Dekorasyon

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu ve Özellikleri

Görkemli banyo ve banyo dekorasyonlarından önce hamamlar, toplu yıkanma yerleri, açık havuzlar en eskiden de nehirler vardı. Yıkanmanın her dinde ve kültürde arınma ve temizlenme ile yakından bir bağının olduğunu kabul etmemiz gerekir. Abdest alma, vaftiz, ganj nehrinde yıkanma, kutsal su derken temizlik kuralları aslında dini kurallara bağlanarak desteklenmiş. Zaman içerisinde banyonun günümüz modern haline gelmesi ile ayrıca bir banyo dekorasyonu ve tasarımları kavramı çıkmıştır. Biz bugün siyah beyaz banyo dekorasyonu ve özellikleri hakkında çeşitli bilgiler vererek size farklı yaklaşımlar sunacağız. Yani yeni bir ev aldıysanız veya bir banyo yenilemek istiyorsanız rengine, şekline karar veremediyseniz size farklı alternatifler sunan galerimizde örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Siyah beyaz banyo fayans döşeme modelleri ile başlayalım

Herhangi bir oda dekorasyonunda renk seçimi yaparken duvarların renginin oda dekorasyonu rengine etkisini biliyoruz. En doğrudan etkileyen unsur olabilir hatta. Banyo dekorasyonunda da aynı durum söz konusudur. Yani duvarların rengi fayansların rengi direk olarak banyo dekorasyonunun genel tasarımını etkiler. Siyah beyaz fayanslar ise dikkati seçilmesi gereken, siyah yoğunluğunun iyi belirlenmesi gereken fayans çeşitleridir. Siyah gibi koyu renk tonları banyo ve mutfak dekorasyonunda doğru kullanıldığında şık ve havalı olurken yanlış kullanıldığında oldukça karanlık, rahatsız edici bir hale gelir. Siyahın özellikle de koyu tonları ortamı korkunç bir hale getirebilir.

En önemli dekorasyon malzemeleri banyo mobilyaları

Banyo mobilyaları içerisinde banyo dolapları, bazen çamaşır ve kurutma makinesi dolapları, aynalar, lavabo dolapları ve duşakabin malzemeleri gelir. Tuvalet ve lavabo için banyo mobilyası demek doğru değildir. Siyah beyaz banyo dekorasyonunda en etkileyici unsur siyah lavabolar veya siyah kabinler olabilir. Siyah jakuzi, siyah küvet oldukça radikal bir seçim gibi görünse de aslında kullanıldığında oldukça hoş olabilir. Siyah ve beyaz banyo dekorasyon örnekleri yazımızda bu kullanım tarzlarından uzun uzun bahsetmiştik. Şimdi özelliklerinin ön plana çıktığı tasarımları galerimizde inceleyebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir