Salon Dekorasyonu

Salon Ve Oturma Odanızı Farklılaştıracak 3 Güzel Fikir

Salonunuzu Ve Oturma Odanızı Farklılaştıracak 3 Güzel Fikir ile sizler de evinize modern ve etkili dokunuşlar yapabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı daha özgür ve konforlu bir hale dönüştürmek için dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Evinizi farklılaştırmak ve güzelleştirmek için en orijinal fikirleri sizler için hazırladık. Hem salonunuz hem de oturma odanız için değerlendirebileceğiniz 3 güzel fikir ile artık odalarınızı daha ferah ve şık bir hale dönüştürebilirsiniz.

Renklerin Gücünü Kullanın

Salon ve oturma odanızı farklılaştırmak için duvar kağıtlarını ve canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Özellikle odalarınız alçak tavanlı ise boyuna çizgili bir duvar kağıdı ve renklendirme ile odanızın tavanını daha yüksek gösterebilirsiniz. Renkler yaşam alanlarında en çok fark yaratan etkenlerdendir. Bunun için hem sevdiğiniz renkleri hem de dekorasyonunuz ile uyum sağlayacak tonları bir arada kullanabilirsiniz.

Salon ve oturma odanız için farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız zıt renklerin gücünden yararlanabilirsiniz. Kolonları farklı renk ile renklendirmek veya duvarın bir tanesini canlı bir renge boyamak odalarınıza fark kazandıracak detaylardandır. Duvar kağıtları ile salon ve oturma odanızın duvarında yapacağınız küçük geçişler ile evinize bir farklılık kazandırabilirsiniz. Hem mobilyalarınızı daha çok ön plana çıkartabilir hem de odanızın enerjisini değiştirebilirsiniz.

Televizyonunuzu duvara monte ediyor iseniz kullandığınız duvara özel renklendirme yapabilirsiniz. Bu alana daha göz alıcı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tablolarınızı sergilediğiniz duvarınız için de özel bir renk tercih edebilirsiniz. Her ne kadar duvar renklendirme ev dekorasyonu içerisinde geri planda kalıyor gibi dursa da salon ve oturma odanızı farklılaştıracak en etkili yöntemlerden biridir. Sevdiğiniz renklerin enerjisi ile yaşam alanlarınızı güzelleştirebilir ve renklendirebilirsiniz.

Doğal Ürünleri Salon Ve Oturma Odanıza Kazandırın

Eğer daha doğal bir ev dekorasyonu tercih etmek istiyorsanız kendi kitaplığınızı kendiniz yapabilirsiniz. Salonunuz için TV ünitesi şeklinde de kullanabileceğiniz ahşap kasalardan kitaplık ve ünite tasarımı ile evinize farklılık kazandırabilirsiniz. Daha doğal ve sade bir ev dekorasyonu yaparken aynı zamanda kendi emeğiniz ile bir eşya tasarımı yapmak da sizlere iyi gelecektir.

İstediğiniz kadar doğal ahşap kasadan hazırlayabileceğiniz kitaplık ve ünite tasarımı ile evinize küçük ancak etkili bir dokunuş yapabilirsiniz. İsterseniz mobilyalarınız ile birlikte uyum sağlayacak şekilde ahşap kasaları renklendirebilirsiniz. Salon veya oturma odanızın bir köşesini kitap okuma köşesi olarak hazırlayabilirsiniz. Kasalardan hazırladığınız doğal kitaplığı kullanabilirsiniz. Ahşabın sıcaklığını ve huzurunu ev dekorasyonunuz içerisinde hissedebilmek için ahşap kasalardan hazırladığınız kitaplıktan daha iyi bir seçim olamaz. Ayrıca ahşap kasalardan kolaylıkla kanepeleriniz ve koltuklarınız ile birlikte kullanabileceğiniz yan sehpalar da hazırlayabilirsiniz. Bunun için sadece tekerlek ve ahşap verniği yeterli olacaktır.

Dekorasyonda Salıncak Akımını Deneyin

Eviniz sadece sizlerin özgürlük alanıdır. Bunun için her daim moda olanı değil kendi zevkinizi ön planda tutarak dekorasyonunu hazırlamalısınız. Hem salon hem de oturma odası için birbirinden şık ve gösterişli ev tipi salıncak modellerini değerlendirebilirsiniz. Genellikle balkon ve bahçede daha çok tercih edilen salıncaklar artık ev içlerinde de sıkça tercih edilmektedir. Makrome iplerinden hazırlanmış ve oldukça zarif modellere sahip olan ev içi salıncak modelleri ile sizler de salon ve oturma odanıza farklılık kazandırabilirsiniz. Eğer salıncağınızı kendiniz hazırlamak isterseniz birbirinden farklı modelleri inceleyebilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz ev tipi salıncak modellerini rengarenk ve şık minder çeşitleri ile de süsleyerek evinizi dekore edebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir