Ev Dekorasyon Fikirleri

Salon Tavanlarınız Renklensin

 

 

Salonlar evlerinizin en göz önünde olan odasıdır. Durum böyle olunca salon dekorasyonu yaparken daha dikkatli olmanız gerekir.

Tavanlar genelde düz beyaz renkte tercih edilmektedir. Fakat renkli tavanlar daha dikkat çekici alanlar oluşturmanıza katkı sağlar.

Peki tavan renklendirmeyi nasıl yapabilirsiniz. Gelin beraber renkli tavanları inceleyelim. Bu uygulamalar sizlere ilham verecektir.

 

renkli tavanlar (1)

Yüksek tavanlar genelde odalara daha resmi bir hava katar. Odalarınızda daha sıcak bir ortam olmasını istiyorsanız, asma tavanları tercih etmelisiniz. Asma tavanlarınızda farklı ve renkli aydınlatma üniteleri kullanarak mükemmel bir alan elde edebilirsiniz.

 

renkli tavanlar (2)

 

Tavanlarınızı krişlerle de renklendirebilirsiniz.

renkli tavanlar (3)

Sıcak bir salon oluşturmak için kahverengi, kırmızı ve hatta yanmış portakal renklerine hakim duvar kağıtlarını tavanınıza da uygulayabilirsiniz. Bu tavanlarda spot aydınlatma güzel bir tercih olacaktır.

renkli tavanlar (4)

 

Ahşap tavanlar salonlarınızı bam başka bir hale getirecektir.  Ahşap tavan uygulanan salonlarda, doğal ahşap mobilyalar ve turuncu, kahverengi ve yeşil tonları tercih edilerek sıcak ortamlar oluşturulabilir

renkli tavanlar (5)

Ahşap uygulanan bir tavan örneği daha

renkli tavanlar (6)

Salonunuzda farklı yaratmak istiyorsunuz fakat mobilyaları yenilemek için yeterli bütçeniz yoksa mevcut mobilyalarınızla uyumlu renklerde boyalarla tavanınıza yapacağınız desenli boya uygulamasıyla yep yeni bir salona sahip olacaksınız.

renkli tavanlar (7)

 

 

Krişler arasındaki alanda farklı renkler kullanılan etkileyici bir tasarım

renkli tavanlar (8)

 

Doğal tonlarda ahşap tavan uygulanmış başka bir salon tavanımız

renkli tavanlar (9)

Ahşap krişlerin arasına yerleştirilmiş spotlar sıcak bir hava vermiş

renkli tavanlar (10)

Yine ahşap ve yine spotlar

 

renkli tavanlar (12)

 

Bu tavanın renklendirilmesinde asma tavanın kenarlarının şerit şeklinde  boyanması tercih edilmiş

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir