Ev Dekorasyon Fikirleri

Satış Öncesi Ufak İşlemlerle Eviniz Değerlensin

Bakımlı bir evi hem daha kolay hem daha yüksek fiyatlara satarsınız. Evinizi satışa çıkarttığınızda evinizin ne kadar bakımlı olduğu fiyatını belirleyen en önemli unsurlardan biridir.

Evinize satış öncesi yapacağınız biraz harcamayla evinizi normal fiyatının çok üzerinde bir rakama satabiliriz. Ayrıca evinizin bir alıcı bulması daha kısa sürede gerçekleşecektir.

Peki evinizi değerlendirmek için ona nasıl bir tadilat uygulamanız gerekir gelin birlikte göz atalım.

ev dekorasyon fikirleri (3)

 

Kesinlikle ev yenilemede en önemli noktaa bütün odaları tekrar boyamaktır. Boya yaparken dikkat çeken önemli alanlarda daha özenli bir boyama yapmayı unutmamalısınız.

 

ev dekorasyon fikirleri (26)

Avizeleri yenileyin, odanıza ekleyeceğiniz sadece bir tane avize bile evinizin havasını değiştirecektir.

ev dekorasyon fikirleri (13)

 

Duvar renginizi tamamlayıcı renklerde perdeler ile eski perdelerinizi değiştiriniz. Çok pahalı perdeler kullanmanıza gerek yok ucuz perdelerle de bu işlemi yapabilirsiniz.

 

ev dekorasyon fikirleri (11)

 

Evinizi akıllı ev haline getirin. Evinize kendinizin kolayca kurabileceği, çok ayrıntılı olmayan bir otomatik anahtar sistemi ekleyin evinize. Evinizin fiyatını önemli ölçüde arttıracaktır.

 

ev dekorasyon fikirleri (10)Aydınlatmanın dekorasyonda ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Mutfak masanızın üzerinde daha yüksek wattlarda daha parlak ampüller tercih ederek daha aydınlık alanlar oluşturun.

 

 

 

ev dekorasyon fikirleri (8)

 

Mutfak dolaplarının bakımlı olması evin değerinin belirlenmesinde önemli bir detaydır.

 

 

ev dekorasyon fikirleri (22)

 

Eğer dolaplarınızı değiştirecek bütçeye sahip değilseniz, dolapları boyayarak hızlı bir şekilde bakımlı dolaplar elde edebilirsiniz.

 

ev dekorasyon fikirleri (27)

 

Bahçeler evlerimiz hakkında ilk izlenimi veren alanlardır. Onları sakın ihmal etmeyin. Ufak bir temizlik ve bakım yeterli olacaktır.

 

ev dekorasyon fikirleri (21)

 

Evinizin metre karesini kontrol edin belki bildiğinizden daha yüksektir. Metre kare hesabı yaparken bahçe ve balkonları hatta yangın merdivenini bile hesaba katmayı unutmayın. Yüksek metre

 

 

ev dekorasyon fikirleri (1)

 

Temiz her zaman daha caziptir. Bunun için evinizi detaylı bir şekilde temizleyin.

 

ev dekorasyon fikirleri (17)

 

Temizlik yaparken fazlalıkları atmaktan korkmayın. Fazlılık eşyalar evinizi dağınık göstermekten başka işe yaramazlar.

 

ev dekorasyon fikirleri (20)

 

Gerçek alıcılar her detaya bakacaktır. Bunun için camlarınızı temizleyin, süpürgelikleri gözden geçirin.

 

 

ev dekorasyon fikirleri (15)

 

Güzel kokan evler herkesin beğenisini toplar. Bunun için evinizin her odasının güzel kokmasına özen gösterin. Kokulu mumlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

ev dekorasyon fikirleri (12)

 

Başta da söylediğimiz gibi bakımlı mutfak fiyat değerini belirleyen en önemli detaydır. Bu yüzden mutfağınıza yeni eşyalar ve mutfak gereçleri almaktan çekinmeyin.

 

ev dekorasyon fikirleri (9)

 

Mutfakta kaliteli yeni bir tezgah olması alıcıyı etkileyecektir.

 

ev dekorasyon fikirleri (14)

 

Evinizi eşyalarıyla birlikte satmayı düşünüyorsanız. Döşemelerinizi kesinlikle yenilemelisiniz.

ev dekorasyon fikirleri (25)

 

Mutfak ve banyonuzdaki eski armatürleri dekorasyonunuzla uyumlu yeni armatürlerle değiştirin. Çok pahalı olmasına gerek yok, sadece yeni olsun yeter.

 

ev dekorasyon fikirleri (18)

 

Ana banyonuzda armatürleri değiştirmekten daha fazla işlem gerekebilir. Ferah, kullanışlı ve farklı bir banyo size ev satışında yüksek kar sağlayacaktır.

 

ev dekorasyon fikirleri (23)

 

Çevre dostu evler genellikle daha fazla ilgi görürler. Doğal bambularla çarpıcı bir oda ayıracı, odanızı çok daha etkileyici yapacaktır. Yenileme işlemi yaparken eski ampüllerinizi doğa dostu ampüllerle değiştirmenizi de tavsiye ederiz.

 

 

ev dekorasyon fikirleri (4)

 

Eğer evinizde bir garaja sahipseniz, orayı da yenilemeyi ihmal etmeyin. Yeni bir boya garajınız için iyi olacaktır. Garajınızdaki eski esyalardanda kurtulmalısınız. Duvara ekleyeceğiniz bir kaç raf ile fazlalıkları ortadan kaldırıp, dağınıklığın önüne geçebilirsiniz.

 

 

 

ev dekorasyon fikirleri (6)

 

Bahçenizin sulama sitemini de gözden geçirmeyi unutmayın

 

ev dekorasyon fikirleri (16)

 

Eğer eviniz bir müstakil ev ise çatılarınızı da elden geçirmeniz gerekecek

 

ev dekorasyon fikirleri (7)

 

Pencere ve kapıları yenilemeniz evinize pozitif katkı sağlar

 

 

ev dekorasyon fikirleri (19)

 

Evinizde fazla odanız varsa burayı kiler ya da giyinme odası yaparak, evinizin özelliklerini artırabilirsiniz.

 

ev dekorasyon fikirleri (24)

 

Evinizde bodrum varsa burayı çalışma odası ya da yalnız  kalınmak istediğinde kaçış alanı olarak dizayn edin, evinizi etkileyici hale getirecektir.

 

ev dekorasyon fikirleri (2)

 

Satışa çıkarttığınız evinizden fotoğraflar gibi kişisel eşyalarınızı çıkartın. Çünkü kendi özel eşyalarınızı sergilediğiniz odalarınızda, alıcılar kendilerini o odalarla bütünleştiremezler.

 

Bütün yenileme işlemleriniz tamamlandı. Artık evinizi satışa çıkartabilirsiniz.

 

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir