Genel Dekorasyon

Pudra Rengi ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Pudra rengi ile uyumlu renkler hakkında bilgi edinmek isteyenler için tüm detayları içine alan bir çalışma hazırladık. Her dönem moda olan ve yılların geçmesine rağmen hiçbir şekilde modası geçmeyen pudra, hangi renkler ile uyum sağlamaktadır.Soft ve ferah bir rengi andıran bu özel renk, birçok farklı renk ile bir araya geldiğinde göz alıcı bir şıklığın ortaya çıkabilmesine imkân sunmaktadır.

Pudra pembesine uyumlu renkler ile başlı başına bir dekora oluşturmak oldukça kolay olmaktadır. Evinizi bütünleştirecek şekilde tüm odalara da kusursuz bir ahenge neden olacak bir renk uyumunu karar vermek gerçekten özel bir mesele olmaktadır.

 

 

Pudra Pembesi Rengi Nasıl Bir Renktir?

Pudra pembesi nasıl bir renk ve hangi rengin tonudur. Adından da anlaşılacağı gibi pembe renginin özel bir tonunu oluşturmaktadır. Daha çok beyaza yakı olan bir tonu olarak öne çıkmaktadır. Bakıldığında ne beyazdır ne de açık pembedir her ikisinin arasında kalan ince ve özel bir renktir.

Pudra pembesi ile pembe ana rengi oldukça uyumlu bir görüntü oluşturabilmektedir. Ancak bu uyumu sağlarken pembenin ana tonunu fazla abartmamak gerekmektedir. Aksi halde gözü yorun bir renk duruşu ortaya çıkabilmektedir.

Düzgün ve orantılı bir kullanım sayesinde de son derece şık olacaktır.

 

Pudraya yakışan renkler nelerdir diye bakmak gerekirse; aslında tam olarak zıt renkler olduğunu söylemek mümkün olabilmektedir. Uyum yakalanması amacıyla pudra pembesini öne çıkaracak canlı ve zıt renklerin kombini istenen görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

 

 

Pudra Rengi Kombinleri

Pudra rengi kombin yaparken kesinlikle evlerinizde bulunan temel eşyaların ana renklerini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde istenilen amaca uygun olarak hareket etmiş olabilirsiniz.  Oturma gruplarınızdaki renkler ve desenler kombin yapımı için büyük orana yol gösterici olmaktadır.

Mobilyanın sahip olduğu tasarım malzemesi seçim sırasında büyük bir fayda ortaya çıkarıyor. Bu sebeple ahşap ya da metal malzemelerden üretilmiş olan mobilyalar için farklı detaylardan oluşan pudra ile uyumlu kombin çalışması yürütülebilir.

Yine mutfaklarda da pudra rengi dolapları tercih etmiş olan kişiler için yapılabilecek en özel kombinler, siyah ile mümkün olabilecektir. Simli gri ve pudra rengi kombini özel bir duruşun ortaya çımasını desteklemektedir.

Hem görüntü açısından hem dekoratif anlamda hem de sahip olduğu enerji anlamında beklenenden çok daha fazlasını alabilmenize imkân tanır.

 

Ev zeminlerinin açık veya halıların pudra reni olduğu ev ortamlarında mor renkli fon perde kullanımı şık ve dekoratif bir görüntünün ortaya çıkmasına olanak sunar. Kullanılacak alan özelliğine göre doğru seçimler yapılabilmektedir.

 

Pudra rengi uyumu yakalamak adına var olan eşyaların renkleri de fazlasıyla dikkate alınmalı bu doğrultuda bir kombinasyon yapılmalıdır.

Pudra Rengine Yakışan Renkler

Pudraya yakışan renkler arasında en çok tercih edilen ve görüntüsü ile öne çıkanları bir bir sıralamak gerekirse;

  • Koyu Gri ve tonları
  • Koyu mor, tonları ve patlıcan moru gibi farklı türevleri
  • Siyah ve siyah ile ilgili farklı tonları
  • Beyaz
  • Gümüş rengi
  • Turuncu ve sarı gibi tonlarda pudra ile hoş bir görünün yakalayabilmenize olanak sağlar.

 

Yukarıda adı geçen renkler gerçek manada pudra ile hoş bir duruş elde etmekte olan renk tonlarıdır. Bu öneriler dahilinde en önemlisi de evlerinizde bulunan mobilya ve eşyaları göz önünde tutarak en uygun kombin seçimine karar verin.

Pudra rengi ile uyumlu renkler başlıklı içeriğimiz sizlere en özel komninlerin yapılması için umarız faydalı bir içerik olmuştur. Görüş ve önerilerinizi yazımızın en altına bırakmayı unutmayın.

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir