Ev Tekstili

Peluş Halı Modelleri

Peluş halılar koyun postu halılara alternatif olarak kullanılabilecek güzel halılar. Renk renk çeşit çeşit modelleri bulunan peluş halılar evinizin zeminine dekoratif, yumuşacık dokular ekleyeceklerdir. Özellikle modern evlerde çok başarılı olabiliyorlar.

Benimde evimde 4 adet peluş halı buluyor. Aslında 2 tanesi peluş değil kaliteli imitasyon koyun postu halı. Bu  kaliteli imitasyonu özellikle söylüyorum. Neden mi? Eğer peluş halı alacaksanız iyi düşünmeli, ucuz ürünlere kanıp kesinlikle almamalısınız. Yoksa 24 saat elektrikli süpürge çalıştırmak zorunda kalabilirsiniz.

Kaliteli imitasyon koyun postunda neredeyse hiç dökülme olmuyor. Kaliteli peluş da ise dökülme çok az. Fakat çarşıda gezerken tesadüfen gördüğüm, pazarlarda ya da ortada satılan peluşlardan pahalı fakat benim koyun postundan oldukça ucuza bulup, sevinerek aldığım peluş halı maalesef çok kötü. Çok girip çıkmadığım bir oda da bulunduğu için çok önemsemedim. Çünkü odamın dekorasyonunu gerçekten güzel tamamlıyor. Fakat odaya iki kere girip çıktığımda elektrik süpürgesi gerektiriyor. Bu nedenle kesinlikle mi kesinlikle piyasada ucuza bulduğunuz bir peluş halıyı almanızı tavsiye etmem.

Peki kaliteli mi nasıl anlayacağız?

Kaliteli peluş halının tüyleri koyun postuna çok yakın bir formda. Peluş ise daha ince ve cılız. Bu sizler için bir kriter olabilir.

Peluş Halı Modelleri Resim Galerisi

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir