Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odanızın Duvarlarını Sarıya Boyamak İçin En İyi Nedenler

Büyük bir çoğunluğun duvar rengi ya beyaz ya da beyaza çok yakın açık renk tonlarıdır. Ama bazen belirli bir özelliği ortaya çıkarmak, bazı şeyleri vurgulamak için bu renk tercihinizi değiştirmeniz gerekir. Bazı renk kombinasyonları enerjinizi otomatikman yukarıları çıkarır. Bizde bugün sizlerle, oturma odanızda nasıl bir etki yarattığını anlatmak için ”Oturma Odanızın Duvarlarını Sarıya Boyamak İçin En İyi Nedenler’‘ başlıklı bir yazı yayınlamaya karar verdik.

Sarı renk, daha aydınlık ve daha sıcak bir ortam oluşturmanın yanı sıra odanızı hem daha ferah hem de daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Çok küçük oturma odalarında ise soluk sarı renk ile beraber beyazı birleştirmeniz gerekecektir.

Sarı renk kullanılarak çok neşeli ortamlar elde edilebilir. Fakat güçlü bir etki almak için kırmızı, mavi,turuncu yada siyah gibi renklerle desteklemeniz gerekir. Fakat burada uyarmadan geçemeyeceğiz, çok yoğun olarak kullandığınız tamamlayıcı renkler gözlerinizi yoracak ve sizi rahat hissettirmeyecektir. Ne dozda kullanmanız gerektiğini ise yukarıda ki resmi inceleyerek anlayabilirsiniz.

Eğer ahşap mobilya ile dekore edilmiş oturma odasına sahipseniz sarı çok iyi bir renktir. Ahşap ,siyah veya koyu kahverengi mobilyalar, özellikle de sarı arka planla birlikte muhteşem görünüyorlar. 

Oturma odalarımız en çok zaman geçirdiğimiz, dinlendiğimiz, sohbet ettiğimiz en önemli yaşam alanlarından oldukları için, enerjik, huzur veren, canlı odalar olmayı hak ediyorlar bu nedenle sarı rengin onların için en iyi renk seçimi olduğunu göz ardı etmeden , renk seçiminizi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Sarı Duvarlı Oturma Odaları Resim Galerisi

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir