Ev Dekorasyon Fikirleri

Modern Taş Desenli Duvar Kağıtları

Modern mimarinin baş yapıtlarından olan konaklar yapısının yanında içerisindeki duvar kağıdı seçimleri ile de dillere destandır. Birbirinden farklı desenlere sahip bu yapı malzemeleri içinde en ilgi görenlerden biri de modern taş desenleri duvar kağıtlarıdır. En büyük ve ünlü sarayların bazı odalarının sahip oldukları duvar kağıtlarının özelliklerine göre isimlendirildiklerini düşünürsek, duvar kağıdı seçiminin mimari için ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Bazı ünlü rus yazarların, çok sevdikleri ressamların resimlerini duvara yapıldığında eskiyip gideceğini düşündükleri için duvar kağıtları üzerine bastırıp evlerinin içinde kullandıkları bilinir. Orta çağ tablolarındaki bazı betimlemelerde arkada kocaman bir kitaplık hatta kütüphane varmış gibi görünen şeylerin aslında kütüphane değil, kütüphane görünümlü duvar kağıtları oldukları da bilinir.

En popüler ev duvar kağıtları

Ev dekorasyon trendleri her yılın modasına göre değişmekte. Bir sene fuşya rengi ve tonları ön plandayken diğer sene deve tüyü rengini tüm tonları ile tüm ev dekorasyonunda görebiliyoruz. Tıpkı bunun gibi ev duvar kağıtları da dönemsel trendler ile doğru orantılı olarak değişiklikler gösterir. Bir dönemlerin en popüler ev duvar kağıtları çiçek ağırlıklı minik desenli kağıtlarken bir dönemin en popüleri çizgili duvar kağıtları olabiliyor. Ünlü ressamların tablolarından esinlenerek hazırlanan klasik duvar kağıtları ise her döneme ve her tarza hitap etmeye devam ediyor. Klasik desenlerin yerini daha ağır ve iddialı desenlere bıraktığı duvar kağıdı modasında bir de taş desen trendi var. Eski tarz tuğla desenlerinden mozaik taş desenlerine, fayans desenlerinden en şık mermer taşına kadar birbirinden farklı taş görünümüne sahip duvar kağıtları bulmak mümkün. Dikey ve yatay desenlerin farklı boyutlardaki baskıları ile hazırlanan bu kağıtları salon, oturma odası ve hatta mutfak gibi evin tüm alanlarında kullanabilirsiniz. Her döneme ve çağa hitap eden bu kağıtlar son dönemlerin en popüler ev duvar kağıtlarıdır.

Dekorasyonda farkınızı oluşturun

Ev dekorasyonunda odaları olduğundan daha büyük ve ferah göstermek için iç cephe boyamasında çeşitli taktikler kullanılır. Açık ve koyu renklerin kontarstının kullanıldığı bu alanları isterseniz duvar kağıtları ile de süsleyebilirsiniz. Dört duvardan sadece bir tanesinde kullanacağınız taş desenli duvar kağıtları, evinize çok başka bir hava katacak. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir