Mutfak Dekorasyonu

Krem Rengi Mutfak Dekorasyonu

Evinn ruhunu taşıyan mutfaklar sadece yemek pişirmek ve yemek için değil aynı zamanda evde herkesin bir arada olduğu, ailenin en önemli konularının konuşulduğu alan olarak yer konumlanır. Bu kadar zaman geçirilen, herkesin bir arada olduğu bir oda olduğu için de dekorasyonu en az diğer odalar kadar önemlidir. Modern mutfak tasarımlarında en çok benimsenen dekorasyon ise krem rengi mutfak dekorasyonu diyebiliriz. Krem renginin açık ve ferah bir renk olması sebebi ile mutfağa uyum sağlaması ilk sebeptir. Ikinci olarak ise yine krem renginin diğer bir çok koyu ve pastel renge uyum sağlaması kullanıcıları renk seçimi konusunda kısıtlamadığı için bol bol tercih edilir. Sadece mutfak dolapları ve masası olarak da değil, tüm mutfakta yer alan aksesuarlar ile krem rengi en benimsenen renklerdendir.

Dekorasyonun ilk basamağı, krem rengi dolaplar

Krem rengi dolaplar, bu renk tonunda bir mutfak dekorasyonu için vazgeçilmezdir. Aynı zamanda bu renk tonu dolapların mor gibi, hardal sarısı gibi, lacivert gibi renkler ile de gayet uyumlu olduklarını söyleyebiliriz. Dilediğiniz tüm bu renklerde perdeler ve mutfak aksesuarlarını krem rengi mutfak dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Dekorasyonda tüm parçaları aynı renk tonunda kullanmak yerine zıt renklerin harmonisini yakalamak modern zamanın getirisi bir özelliktir. Doğal renk tonlarının uyumu bulunduğu tüm mekanı daha yaşanabilir hale getirir. Bu dekorasyon ve dolap modelleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz çeşitli örnekleri bulabileceğiniz krem rengi mutfak dolabı modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

En önemli konulardan biri, fayanslar

Mutfak fayanslarının  suya ve ısıya dayanıklı, uzun ömürlü fayanslar olması gerekir. Modern ev dekorasyonunda eski tarz beyaz fayanslar yerine artık çok daha uzun ömürlü farklı duvar yapı malzemeleri kullanılmaktadır. Retro tarzların ön plana çıkarıldığı tuğla görünümlü malzemeler krem rengi dekorasyonda oldukça modern bir görünüm yaratır. Sadece tek krem rengi tonundaki fayanslardan ziyade ışığı yansıtabilecek kadar açık renk olup üzerindeki renkli desenleri ile odayı ısıtacak bir model seçebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi herşeyin aynı renk olduğu bir ortam rahatsız edici olabilir. Bu tarz açık renk dekorasyona pastel zıt renkler hoş bir hava katacaktır.  

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir