Banyo Dekorasyon

Minimalist Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyonda tüm malzemelerin en az kullanıldığı minimalist dekorasyonların bir diğer özelliği de sadeliktir. Bildiğimiz gibi bütün akımlar aslında kendinden önceki akımın düsturlarını reddeterek gündeme gelir. Nasıl ki romantik hülyalar içerisinde yüzen insanlardan bıkanlar realizmi ortaya çıkarıyorsa minimalizm de aynen o şekilde ortaya çıkmıştır aslında. Şimdi geriye dönüp baktığımızde gerçekçilik akımını çıkaranlar hızını alamayıp üzerine bir de naturalizm akımını çıkarmışlar ki bu akımın kendisi daha öte bir gerçekçiliktir. Minimalizm de kendinden önceli klasik akımın süslü püslü, aşırı detaylı sadelikten tamamen uzak anlayışına karşıt olarak ortaya çıkmıştır. Minimalist banyo örnekleri, oturma odası ve salon örnekleri, yatak odası örnekleri derken mimari anlayışta inanılmaz sevilmiş inanılmaz da benimsenmiştir. Yatak odasında salonda mutfakta neyse de banyoda da mı minimalist dekorasyon olurmuş diyenleri duyar gibiyiz. Mobilyanın yerleştirildiği kendine ait bir tarzı, kendine ait bir dekorasyonu olan her yer farklı tarzda dekore edilebilir. O zaman bakalım minimalist banyolar nasıl oluyormuş.

Şık ve sadelik bir arada

Şık olmanın koşulu süslü olmak değildir. Modern şıklık kavramının temelinde sadelik kendine oldukça geniş bir yer kaplar. Sadeliğin o çabasız şıklığı bize istediğimiz hissiyatı gayet iyi bir şekilde verir. Sade şıklığın en çok yakıştığı yerlerden biri de banyolar ve mutfaklardır. Ne kadar az ve yeterli eşya yer alırsa o kadar fazla yaşam alanı kalır. Eğer çok aşırı büyük bir eviniz yoksa genelde banyo ve mutfaklar oldukça küçük odalar şeklinde inşa edilir. Durum böyle olunca da size rengi ile döşemesi ile tarzı ile bu odaları kullanılabilir hale getirmek kalır. Sade eşyalar minimal düzende tasarlanmış dolaplar, ince aynalar, küvetlerin ve lavaboların ile olabildiğince ince olması bu aşamada çok yardımcı olur. Tek renk üzerinden ilerleyen banyo mobilyaları alanın tüm ışığını dağıtıp bir renk veya odak üzerinde toplanmasını engeller. Bu da bize küçük alanları daha iyi yönetebilme imkanı tanır.

Farklı banyo dekorasyon örnekleri sadelik dışında süslü dekorasyonlarla döşenen banyolar ve alternatifler sunabilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir