Ev Tekstili

Lastikli Halı Örtüsü Modelleri

Evi ev yapan iki unsur vardır, perde ve halı. Yeni taşındığınızda mobilyaları yerleştirdikten sonra eğer halı ve perdelerinizi takmadıysanız ev hala boş gelir. Perdesi olmayan ve yeri çıplak bir yerde insan evindeymiş gibi hissedemez. Tam da bu sebeplerden dolayı halılar dekorasyonda çok önemli bir yere sahiptir.

Mobilya tarzınıza ve renklerine göre klasik, spor, ince ya da kalın seçebileceğiniz halıları uzun yıllar kullanmak istiyorsanız onlara iyi bakmalısınız. Sürekli üzerine basıldığı için oldukça fazla kirlenen halıları kirlenmeden lastikli halı örtüsü modelleri ile rahatlıkla koruyabilirsiniz. Halının kirden korunmasının temel sebebi, halıyı yıkamanın aşırı zarar vermesinden kaynaklıdır. Özellikle de el dokuması yün halıları yıkamak inanılmaz zordur. Içine işleyen kirlerin çıkarılması bir yana tam olarak ıslatılması bile zordur. Aynı zamanda bu halılar yıkandıktan sonra günlerce kurumayabilirler. Tam kurumamış bir yün halıyı zemine sererseniz zaman içerisinde içten içe küflenip korkunç kokular oluşabilir.

Modern evler için modern halı örtüsü olarak desenli ve renk renk örtüleri ikea gibi trend mobilya mağazalarında rahatlıkla bulabilirsini. Eğer çok beğendiğiniz çift kişilik lastikli bir çarşafınız varsa bunu da aynı şekilde halı örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Genelde büyük yataklar için dikilmiş battal lastikli çarşaflar ortalama bir oturma odası halısına gayet uygun olur. Bu çarşaf fikrini, yazlık evlerinizde evi kapatmadan halılarınızı toz ve kirden korumak için de kullanabilirsiniz. Bu tarz uzun dönem kullanılmayacak yerlerde eski çarşaflarınızı da halı örtüsü olarak düşünebilirsiniz.

Bir diğer yaratıcı ve ekonomik fikir ise, eski halılarınızı şık örtüler ile yeni bir halı gibi kullanmaktır. Merlin home lastikli halı örtüsü modelleri gibi bir çok marka içinde birbirinden farklı ve yenilikçi modelleri bulmak mümkün. Eskimiş, çok fazla toz tutan ya da kolay süpürülmeyen halılarınızı bu renkli örtüler ile başka bir halı haline getirin. Bu örtüler ile halılar toz olmayacak aynı zamanda kirlenmeyecektir. Kirlendiğinde sadece üzerindeki örtüyü alın ve çırpın ya da yıkayın. Leke tutmaz, kolay yıkanabilir ve hemen kuruma özelliğine sahip bu örtüler ile sık sık değiştirebildiğiniz bir halı koleksiyonuna sahip olabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir