Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Takımları

Evde en rahat ve huzurlu zaman geçirmek istenilen yer yatak odasıdır. Yatak odasının huzur verici olması için ilk önce doğru bir şekilde ışık alıyor olması lazım. Aldığı ışığı yansıtabilmesi için de duvarların uygun renklere boyanmış olması gerekir. Tüm bunların ardından tabiki en önemli konu, yatak odası mobilyaları gelir. Seçtiğiniz yatak odası takımları odanızın sadece görünüşünü değil, huzurunu, havasını ve konforunu da belirler.

Onlarca renk ve desen arasından seçim yapmak çok zordur. Yatak odası mobilyasında en fazla tercih edilen renk ise beyazdır. Açık renk duvarlar ile uyum sağlayabildiği gibi koyu renk tonlarının içinde de zıtlık oluşturur ve konsepti tamamlar.

Tıpkı yumuşacık bulutların üzerindeymiş gibi,

Uykusu gelen herkes kendini bembeyaz bulutların üzerinde hayal eder. Yumuşacık bulutlar, altında masmavi gökyüzü ve tatlı tatlı esen rüzgar. Hayali bile uyku getirir. Beyaz yatak ve yorganların arasında aydınlık bir odada uyumak herkesin hayalidir.

Gece kuşlarına kırık beyaz

Bazıları tavuk gibi erkenden yatarken bazı kişiler tüm gece ayakta olmayı severler. Bu kişilerin en verimli çalıştıkları, en yaratıcı oldukları saatler de bu saatlerdir. Gece kuşlarının sabah hava aydınlamaya başladığında odasına gittiğinde ışığı yansıtmayan mat, kırık beyaz yatak odası takımları yardımcısı olur. Hem sıcak ve ferah bir ortam sağlar hem de parlak beyaz gibi ışığı yansıtmaz.

Bütçesini düşünenlere de beyaz

Beyaz renk ve tonlarında yatak odası takımı çok fazla talep gördüğü için çok da fazla üretilmiştir. Son zamanlarda değişen trend akımları ise renkleri daha koyu ve havalı renklere doğru yönlendirmiştir. Bu sebeple de yatak odası fiyatları en ucuz beyaz renk koleksiyonlarında bulunmaya başlanmıştır. En modern tasarımları uygun fiyatlar ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sıcak renkler ile odanızda zıtlıklar yaratın

Beyaz renk ne kadar mesafeli ise kırmızı gibi pembe gibi renkler de bir o kadar sıcaktır. En trend dekorasyon fikirlerinde zıt renklerin birbirini tamamlaması gerektiği belirtiliyor. Beyaz ağırlıklı mobilyalarını pembe perdeler ya da kırmızı puflar ile tamamlayabilir, çok daha sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.  

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir