Genel Dekorasyon

Küçük Evler İçin Hayat Kurtaran 6 Saklama Alanı Fikri

Küçük Evler İçin Hayat Kurtaran 6 Saklama Alanı Fikri ile evinizi daha işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz. Hepimiz geniş ve ferah bir evde yaşamak isteriz. Ancak bunun herkes için mümkün olmadığını da bilmekteyiz.

Evimizi daha geniş ve kullanışlı bir alana dönüştürmek için ise bazı ipuçlarına dikkat etmemiz yeterli olacaktır. Özellikle oda dekorasyonu hazırlarken profesyonel dokunuşlar yaparak istediğiniz gibi ferah bir alan elde edebilirsiniz.

Küçük evler için hayat kurtaran 6 saklama alanı fikri ile ekstra depolama alanları elde edebilirsiniz.

Küçük Evler İçin Hayat Kurtaran 6 Saklama Alanı Fikri

Küçük evlerin en büyük problemlerinden birisi de depolama alanı konusunda yetersiz kalmasıdır. Ancak sizler için hazırladığımız önerilere göz gezdirerek evinizde pek çok alanı depolama için kullanabilirsiniz.

Aslında evinin her köşesini değerlendirebilirsiniz. Küçük evlerde saklama ve depolama alanı oluşturmak için değerlendirebileceğiniz alanları sizler için hazırladık.

1)Dekoratif Duvar Rafları

Eğer evinizin dekorasyonunu hazırlarken sorun yaşıyorsanız dekoratif duvar rafları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Hem estetik birgörünüm elde edebilir hem de kitaplarınızı koymak için kullanacağınız alandan tasarruf yapabilirsiniz.

Dekoratif duvar raf modellerini sadece kitaplık olarak değil aksesuarlarınızı yerleştirmek için de tercih edebilirsiniz. Oturma odası, genç odası ve salon dışında mutfak için de dekoratif raf ünitelerini tercih edebilirsiniz. Özellikle kupa bardakları koyarak çok şık ve otantik bir görünüm elde edebilirsiniz.

2)Duvar Dolapları

Duvarlar küçük evler için hayat kurtaran ve kesinlikle değerlendirilmesi gereken alanlardır. Evinizde yeterli miktarda dolap veya benzeri depolama alanı yok ise duvarlarınızı boş bırakmamalısınız.

Gömme dolap stilinde değerlendirebileceğiniz duvarlar sayesinde her odanızda estetik duran ve oldukça kullanışlı dolaplar ve ek bölümler elde edebilirsiniz.

3)Çatı Katları

Küçük evlerde depolama alanı için en uygun yerlerden biri de çatı katlarıdır. Depolama alanı için oldukça büyük bir alan olarak sizler de çatı katını değerlendirebilirsiniz.

Küçük evler için hayat kurtaran saklama alanı fikirleri içerisinde yer alan çatı katlarını küçük bir oyun odasına da dönüştürebilirsiniz. Evlerde genelde kullanılmayan alan olarak bilinen çatı katları uygun dekorasyon teknikleri ile çok daha işlevsel bir hale dönüştürülebilir.

4)Asma Katlar

Eğer küçük ancak yüksek tavanlı bir evde yaşıyorsanız evinize asma kat yaptırabilirsiniz. Bu sayede iki farklı alan elde edebilirsiniz. Asma kat yaptırmak için bütçenize uygun ve ekonomik modelleri değerlendirebilirsiniz.

Hem görsel olarak evinize dubleks ev görünümü verebilir hem de tavandan kalan ek boşluğu değerlendirmiş olacaksınız. Asma katlar özellikleküçük ancak yüksek tavanlı evler için ideal bir saklama alanı değerlendirme yöntemidir.

5)Fonksiyonel Eşyalar

Küçük evler için hayat kurtaran saklama alanı fikirleri içerisinde değerlendirdiğimiz fonksiyonel eşyalar sizlere pek çok konuda yardımcı olacaktır. Özellikle seçtiğiniz mobilyalarda fonksiyonel özelliklerin olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu sayede küçük odalarınızda modern ve çok daha işlevsel dekoratif stilleri hazırlayabilirsiniz. Depolama alanı için yeterli kapasiteye sahip olan kanepe ve koltukları tercih edebilirsiniz. Ayrıca komodin veya yan sehpaların dafonksiyonel olması sizlere fazladan depolama alanı da sunacaktır.

6)Raflı Üniteler

Evde saklama alanı elde etmek için duvarlarda kullandığınız raflı üniteler yeterli olmayabilir. Bunun için televizyon ünitesi seçerken de yine duvara monte edebileceğiniz tarzdaki modellere yönelmelisiniz. Bu sayede ünitenin kaplayacağı alandan tasarruf edebilirsiniz.

Küçük evler için hayat kurtaran saklama alanı fikirleri sayesinde evlerinizi daha kullanışlı bir şekilde dekore edebilirsiniz. Yaşamalanlarınızı işlevsel şekilde kullanabilmek için önerilerimizi değerlendirebilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir