Ev Dekorasyon Fikirleri

Boş Alanları Dekorasyona Kazandıracağınız 7 Alternatif Fikir

Boş Alanları Dekorasyona Kazandıracağınız 7 Alternatif Fikir ve tavsiyelerimiz ile artık evinizin her köşesini daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer küçük bir evde yaşıyorsanız evinizdeki eşyaların kalabalıklığından bazen sıkılabilirsiniz.

Ayrıca ev dekorasyonunda istediğiniz tarzı oluşturabilmek için de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Eşyaların yanlış yerleşmesi veya ölü alanların değerlendirilmemesi istediğiniz stili yansıtamamanıza neden olabilir.

Sizler için hazırladığımız boş alanları dekorasyona kazandıracağınız 7 alternatif fikir ve önerilerimize göz atabilirsiniz.

Evinize Kazandıracağınız Boş Alan Önerileri

Evinizin işlevsel bir şekilde dekore edilebilmesi için bazı alanları daha şık ve kullanışlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Sizler için hazırladığımızipuçları sayesinde hem evinize şıklık kazandıracak hem de kullanışlı ve işlevsel pek çok alan elde edebileceksiniz.

Ev dekorasyonu hazırlarken evinize kazandıracağınız boş alan önerileri listemizi inceleyebilirsiniz.

1) Duvar Dekorasyonu

Ev dekorasyonu içerisnde genellikle duvarlar boş bırakılmaktadır. Sadece bir iki saat veya resim asmak duvar dekorasyonu için yeterli olmayabilir. Mobilyalarınız ile uyum içerisnde bir duvar dekorasyonu için renklerin gücünden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca alandan tasarruf etmek için de duvara monte edebileceğiniz raf sistemlerini tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde balkonunuzdaki duvarı bile raflar ile süsleyerek kendinize şık bir kitap okuma köşesi oluşturabilirsiniz.

2)Gizli Vestiyer Yapımı

Sizler farkında olmasanız da evinizin gizli kalan bazı yerleri aslında çok işlevsel ve şık bir alan olarak kullanılabilir. Genellikle evlerin giriş bölümlerinde kalan ölü alanları gizli vestiyer yapımı için tercih edebilirsiniz.

Gömme vestiyer modelleri olarak da pek çok farklı modeli inceleyerek eviniz için uygun olanı tercih edebilirsiniz. Hem o alanı değerlendirmiş olacak hem de vestiyer için kullanacağınızalandantasarruf etmiş olacaksınız.

3)Köşe Şömineleri

Kış mevsiminde evinizde şömine keyfi yapmak için çok büyük bir alana ihtiyacınız yoktur. Sadece evinizin oturma veya salon kısmındaki köşeleri bu alan için ayırabilirsiniz.

Ateş tuğlasıkullanılarak yapılan ve hem otantik hem de oldukça şık duran köşe şömineleri ile evinizin havasını birden değiştirebilirsiniz.

4)Duvar Saksıları

Duvar dekorasyonuiçerisinedahiledebileceğimiz bir fikir ile daha karşınızdayız. Bahçeli bir evde yaşıyorsanız veya geniş bir balkonunuz varsa duvarlarınızı küçük birer bahçeye dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca uyumlu duvar renkleri ile de çok estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Evinizin daha doğal ve daha şık durmasını sağlayacak olan duvar saksıları sizler için de keyifli bir bitki yetiştirme hobisine dönüşebilir.

5)Merdiven Altları

Evinizin içesinde merdiven var ise çok şanlısınız. Merdiven altlarını çok işlevsel bir şekilde depolama alanı veya kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Merdivenler ev içlerinde oldukça geniş bir alana sahiptirler. Bunun için de alt kısımlarındaki boşta kalan alanları kesinlikle değerlendirmelisiniz.

Çocuğunuz için küçük bir oyun bölümüne bile dönüştürebilirsiniz. Ayakkabılık veya kullanmadığınız kıyafetleri saklayacağınız bir alan olarak da kullanabilirsiniz. Evinizin dekorasyonu ile uyumlu mobilyaları ile merdiven altlarını değerlendirerek büyük bir tasarruf yapabilirsiniz.

6)Kitaplıklar

Kitap okumayı seviyor ancak evinizde kitaplık için uygun bir alan bulamıyorsanız doğru yerdesiniz. Bunun için öncelikli olarak duvarları kullanmalısınız. Çok şık ve estetik görünüme sahip olan duvar rafları ile kendinize istediğiniz gibi bir kitaplıkhazırlayabilirsiniz.

7)Seperatörler

Geniş salonları iki farklı oda şeklinde kullanmak için seperatörleri tercih edebilirsiniz. Bunun için farklı modelleri değerlendirebilirsiniz. Büyük bir kitaplığı bile odayı bölmek adına seperatör şeklinde kullanabilirsiniz.

Salon ve mutfağı ayırmak için işlevsel mobilyaları da yine tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem boş alanı değerlendirebilir hem de iki farklı odaya sahip olabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir