Genel Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonları Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonunda odanın boyutu, evin fiziki özellikleri sizin ana belirleyici etkeninizdir. Bayıldığınız için aldığınız bir koltuğu odaya sığdıramadıktan sonra verdiğiniz bütün para boşa gider. Diyelim ki sıkıştırdınız bir şekilde ama odada hareket edecek yer kalmadı, kapı bile kapanmıyor. Koltuğu aldığınıza alacağınıza pişman olursunuz. Küçük ev dekorasyonları her ne kadar biraz zor olsa da aslında çok eğlencelidir. Yani istediğiniz dekorasyonu yapabilmeniz için illa şatonuz olmasına gerek yok. Ikea mağazalarında görmüşsünüzdür, kaç meterekarelik odalar nasıl hallere geliyor. Aynı anda herkesin istediği her şeyi yapabileceği bir hal alan bu odaları yaratmak hiç de o kadar zor değil. Küçük ev dekorasyonları nasıl yapılır diye sorduğunuzda bu sorunun bir cevabı vardır, akıllıca yapılır! Evi kaplayan kocaman mobilyalar yerine fonksiyonel akıllıca tasarlanmış mobilyalar ile. Tarzına uygun renk tonları ile.

Modern küçük ev dekorasyon modelleri

Küçük ev dekorasyon modelleri için karşınıza onlarca sonuç çıkar. Bunlar içerisinden bir tarzı belirleyebilir ya da bir kaç tarzı aynı anda kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki hazır bir örneği alıp direk uygulamak yerine, bir kaç tarzı birleştirip kişiselleştirilmiş bir tasarım ortaya çıkarmak en iyisidir. Genel olarak modern ev dekorasyonlarının sade tarzlarını, değişik aksesuarlarını odak alan tasarımlara dikkat edin. Farklı farklı fikirler edinin sonra bunlardan hangileri en çok size uygunsa özgünleştirin ve kullanın.

Küçük ev dekorasyonunda renkler

Dar alanların geniş gösterilmesi için açık renklerin tercih edildiğini biliyoruz. Aşırı cool bir tarzınız ve renk konusunda saplantılarınız yoksa küçük ev dekorasyonlarını şık yapmanın yanında biraz da renkli ve sevimli yapmanın yollarını aramak lazım. Bildiğiniz gibi renkli bir dekorasyonun püf noktası canlı, parlak ve güçlü bazı renk tonlarını az da olsa kullanmak. Tamamen krem rengi bir dekorasyonda bir iki küçük mobilyayı güçlü bir renkten seçmek dekorasyonunuza hareket katacaktır. En küçük evlerden biri olan bir artı sıfır stüdyo tipi daire dekorasyonları konusunda da fikir alabilirsiniz, 1+0 daireler için dekorasyon fikirleri yazımıza göz atın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir