Mutfak Dekorasyonu

Ankastre Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Evde her gün yemek yapıp tüm tatil günlerini evde geçirmeyi tercih eden ev kuşları da, evine yatmadan yatmaya gelen neredeyse hiç yemek bile yapmayan sosyal kelebekler de aynı yere gelir, mutfağa. Evin uğranmadan yaşanamaz olan kısmı mutfaklarımız dekoratif açıdan çok çok önemlidir. Ister tüm zamanı burda geçirin isterseniz bir çay suyu koymak için girin, misafiriniz geldiğinde kahve yapmak için bile girseniz konforlu, kullanışlı ve şık bir mutfağınız olsun istersiniz. Her şeyin bir yeri olan, az yer kaplayıp çok işe yarayan uzun ömürlü ankastre mutfaklar ile her şey daha kolay. Mutfaktaki her şeyin kendine ait bir yeri olduğu bu mutfak düzeninde ön plana çıkan en önemli nokta pratiklik, akıllı çözümlerdir. Hazır set olarak alabildiğiniz gibi parça parça kendi istediğiniz markadan da alabileceğiniz bu mutfaklar yeni yüzyılın en iyi keşiflerinden bir tanesi. Incecik dokunmatik ocaklar, unutulduğunda kendi kendini söndürebiliyor. Minimalist tasarımlı fırınlar ne pişirmek isterseniz sıcaklığını ona göre ayarlıyor. Peki bu mucizavi akıllı mutfakları nasl dekore etmek gerekir?

Ankastre mutfak dekorasyonu

Yeni evinize harika bir ankastre mutfak seti aldınız, her şey bu kadar sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü hala dekore etmeniz gereken bir mutfağınız var. Bu mutfak seti temelde bizim ihtiyacımız olan mutfak beyaz eşyalarından oluşuyor. Ocak, fırın, bazen buzdolabı ve bazen de küçük ev eşyaları. Ancak bunların yerleştirileceği  mutfak dolaplarını bizim seçmemiz gerekiyor. Dolaplarını masasını kendiniz seçebileceğiniz gibi bu mutfakları set olarak da almanız mümkün. Hazır mutfak olarak adlandırılan bu mutfak tasarımlarında aklınıza gelebilecek aşağı yukarı her şey mevcut.

Hazır mutfak modelleri dekorasyonu

Hazır mutfaklarda dolaplar, raflar, ocak fırın gibi neredeyse tüm ayrıntılar hazır olduğu için size sadece gerekiyorsa mutfak masası, belki duvar aksesuarları ve mutfak eşyalarını hazırlamak kalıyor. Ankastre mutfaklar siz aksini istemedikçe genelde gri ve beyaz renk tonlarındadır. Parlak grinin en fazla sevildiği bu mutfaklarda, dolapları ve diğer mobilyaları gri renk tonu ile uyumlu herhangi bir renkten seçebilirsiniz. Mutfak dekorasyon örnekleri yazımıza göz atabilirseniz farklı fikirler edinebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir