Banyo Dekorasyon

Kendi Duş Perdenizi Kendiniz Yapınız

Duş perdeleri banyo dekoru için çok önemlidir. Banyoyu renklendirirler. Güne renkli bir banyoda başlamak size de enerji verir.

Kendi duş perdenizi kendiniz yaparak, banyonuza tam uyumlu, sıra dışı duş perdelerine sahip olabilirsiniz. Sizlere fikir vermesi için kendinizin yapabileceği perdelere örnekler sunuyoruz.

duş perdeleri (1)

 

Eskimiş çarşaflarınızı kullanabileceğiniz gibi evde su geçirmeyen kumaşlar varsa onları da değerlendirebilirsiniz. Kumaşınızı duş alanınıza uygun boyutta kesip, üst kısmına çengeller dikin.

Resimdeki gibi bir görüntü arzu ederseniz, eski bir havlunuzdan ince uzun iki şerit kesin ve çarşafınızın üzerine resimde olduğu gibi artı şeklinde dikin

duş perdeleri (2)

İkea’ dan rahatlıkla bulabileceğiniz duş perdesi olmaya müsait kumaşlarla, resimdeki perdenin aynısına sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken. Küvetinize uygun boyutta kumaşı kesip,  üst kısmına delikli ve yuvarlak  aparatlar dikmek.

duş perdeleri (3)

Beyaz bir duş perdesi üzerinde görmek istediğiniz deseni belirleyip, perdenizin üzerine bu deseni çizin ve renkli yün iplikleri yorgan iğnesi yardımıyla perdeniz üzerindeki şekilleri doldurun ve el emeği perdeniz hazır.

duş perdesi

 

duş perdeleri (4)

Evde artmış olan kumaşlarınızla beyaz duş perdenize fır fırlar ekleyerek de banyonuzu bir anda değiştirebilirsiniz. Bir biriyle uyumlu iki farklı tondaki kumaşlardan şeritler kesip fırfırlar hazırlayın ve bu fır fırları duş perdenize belirli aralıklarla dikin hepsi bu kadar.

duş perdeleri (5)

Bu duş perdesinde keten kumaş kullanılmış  ve önce duşa asılabilecek aparatlar eklenmiş. Daha sonra istenilen şekil bir kartona çizilerek kesilerek kalıp oluşturulmuş ve beyaz boya ile kalıp yardımıyla perde boyanmış.

duş perdeleri (6)

Yine farklı bir boyalı perde modeli

duş perdeleri (7)Nasıl yapmanız gerektiğini daha iyi anlayacağınız bir örnek daha

duş perdesi1

duş perdeleri (8)

Bu perde de boyalı perdeye örnek ama yapımı çok daha basit. Beyaz bir duş perdesi üzerine bantlar yardımıyla şeritler belirleyin ve boyayın.

duş perdesi2

 

 

duş perdeleri

 

 

 

duş perdeleri (9)

3 farklı renkte kumaşla dikilmiş bir duş perdesi örneği, istediğiniz uyumlu renklerle siz de bu kadar şık bir görüntüyü elde edebilirsiniz

duş perdeleri (10)

Artık kumaşlarınızdan farklı büyüklükteki tabaklar yardımıyla daireler kesip gelişi güzel duş perdeniz üzerine bu kumaşları dikin.

geri dönüşüm

 

geri dönüşüm1

 

 

duş perdeleri (11)

Artık kumaşları birleştirerek yapılmış bir duş perdesi örneği daha

duş perdeleri (12)

 

duş perdeleri (13)

 

duş perdeleri (14)

 

Artık kumaşlarınızdan rakamlar kesip duş perdenizin üzerine dikiniz, hepsi bu kadar.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir