Genel Dekorasyon

İlgi Çekici Antre Dekorasyon Ürünleri

Ofis dekorasyonu olsun, ev dekorasyonu olsun ya da bir kafe veya restoran dekorasyonu olsun, tüm dekorasyonlarda ara mekanlar geri planda kalır. Ana mekanlar dediğimiz büyük odalarla uğraşırken, mutfak ve banyolara hatta tuvaletlere bile ayrı özen gösterirken antrelerimiz, koridorlarımız, balkonlarımız ve kilerlerimiz geri planda kalır. Antre ve koridorların eve gelen herhangi bir misafiri ya da iş yerine gelen herhangi birini ilk karşılayan yerler olduklarını unuturuz. Halbuki ilk intiba ne kadar önemlidir. Hele ki antre veya koridorda bir süre beklemek zorunda olduğunuzda bu alanın ev hakkındaki düşüncelerinizde ne kadar büyük bir belirleyiciliği vardır. En ünlü sarayların, malikanelerin girişlerine ayrı bir özen gösterilir. Hatta eski evlerde girişi daha ihtişamlı bir hale getirmek için bu alana özel odalar tasarlanmıştır. Bu denli önemli olan girişlerimizi daha ilgi çekici bir hale getirmek için antrelerimizi dekore etme zamanı geldi demektir! En ilgi çekici antre dekorasyon ürünlerini ve bunları nasıl yerleştirebileceğiniz bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

Dar antre dekorasyonu için aksesuarlar

Antrelerin genelde uzun ve dar olduğu düşünülür. Özellikle eski tarz evlerde antre ve koridorlara fazla alan bırakılmamıştır. Antre dekorasyonunda kullanacağınız ürünler tamamen bu alanın fiziksel özelliklerine bağlıdır. El oyması ahşap süslemeler kullanacaksanız da sadece afiş gibi daha modern tablo tarzı süslemeler kullanacaksanız da hepsi alana bağlıdır. Dar koridorlarda mümkün olduğunca yer kaplamayan duvar ile bitişik yani duvarda çıkıntı yapmayan dekoratif ürünler kullanmak lazım. Yoksa her geçen bu aksesuarlarına takılabilir, sürekli arkalarından bunları toplamak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca koridordan geçmek isteyen misafirlerinizi de bu aksesuarlar rahatsız edebilir. Dar antrelerde çaprazdan görülebilecek, büyük ve dikkat çekici aksesuarlar kullanabilirsiniz. Böylece antreden geçen herhangi biri aksesuarları görebilir.

Antre dekorasyonunda aynalar

Dar alanları büyük göstermenin en güzel yolu aynalar kullanmaktır. Çok büyük saraylarda malikanelerde bilr kocaman aynalar kullanılır. Çünkü alan ne kadar büyük olursa olsun ayna bu alana daha bir büyükmüş hissi verir. Dar veya geniş fark etmez koridorlarınızda süslemeli aynalar kullanmak en güzel dekorasyon yöntemlerinden bir tanesidir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir