Genç Odası Dekorasyonu

İkea Genç Odası Takımları

Yetişkin yatak odaları için tasarlanan her parçanın gençlerin tarzına, onların renklerine ve onların ruh haline uygun olarak tasarlanmış halleri bir araya gelip modern genç odası takımlarını oluşturuyor. Sadece genç odası tasarımı yapan markalar dışında hemen hemen tüm mobilya markaları genç odası takımları koleksiyonları yapıyor. Biz bu yazımızda ülkemizde en çok sevilen ve en çok tercih edilen markalardan biri olan ikea markasının ikea genç odası takımları ve onların özelliklerini inceleyeceğiz. Modern iskandinav ev dekorasyonunu ülkemizde getiren marka, yenilikçi, modern, tarz olmanın yanı sıra oldukça fonksiyonel ve kullanışlı ürünleri ile ön plana çıkıyor. En az yetişkin odaları kadar şık, hatta anne babalarını yatak odalarından çok daha güzel yatak odası tasarımlarını mini bir çalışma masası ile birleştirerek yaşam alanı yaratılıyor.

Genç odası takımlarını normal bir yatak odasından ayıran en önemli özellik, buranın sadece uyumak için değil aynı zamanda çalışmak, boş zamanları geçirmek için bir yaşam alanı olması özelliğidir. Genç odalarında yatak bölümünün dışında kıyafet dolabı ile yapılan kıyafet alanı, çalışma masası kitaplık ve bazen kitap dolabından oluşan çalışma alanı, küçük bir koltuk veya puflardan oluşan oturma alanı bulunur. Gençlerin odalarından çıkmadan keyifle vakit geçirebilecekleri, derslerini çalışıp kitaplarını okuyabilecekleri, eve arkadaşları geldiğinde onları ağırlayabilecekleri bir alanlarının olması oldukça önemlidir.

Ikea genç odası takımları yaş olarak üniversite öncesi zamana kadar olan 12-18 yaş arası gruba hitap eden tasarımlardan oluşur. Bu yaş grubunun altındakiler için çocuk odası tasarımları önerilir. Çocuk odalarında daha oyuncaklı, daha renkli, daha yaratıcı mobilyalar yer alır. 12 yaş grubundan sonraki çocuklar artık yavaş yavaş genç kategorisine girmektedir. Gençler, odalarında renkli cıvıl cıvıl tasarımlar yerine daha havalı, daha ciddi, daha siyah tonları ağırlıklı tasarımlar isterler. Aynı zamanda onların yaratıcılığını geliştirmek desteklemek için farklı özelliklerdeki tasarım ürünleri odalarında kullanmak isterler.

Ikea genç odası takımları gençlerin tasarımcı yaratıcı ruhunu destekleyen,geliştirmesi için farklı alanlar sağlayan özel mobilyalardan oluşur.

Galerimizde farklı farklı yerleşimlerini görebileceğiniz bu takımları isterseniz siz değişik bir şekilde kombinleyerek de kullanabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir