Genel Dekorasyon

Turkuaz Rengi Koltuk Takımları

Moda trendleri gündelik hayatımızda yer alan bir çok şeyin hem tarzını, hem rengini belirler. Bu yüzden renkler trendler ile doğrudan bağlantılı olarak değişir. Trendlere göre değişen renkler de çoğunlukla dönemleri yansıtır. Özellikle ev dekorasyonlarında kullanılan bazı renkler bazı dönemlerin temsilcisidir. Mesela kiremit rengi ile tonları, bir de garip bir yeşil tonu vardır bu iki renk seksenler ev dekorasyonlarının vagzeçilmezidir. Bazen bu dönem vintage olarak adlandırılır. Bu renklerin dışında turkuaz renk tonu da retro ev dekorasyonunun en önemli simgelerinden bir tanesidir.

Turkuaz rengi koltuk takımları, kullanması zor, iddialı, dikkat çekici koltuk takımlarıdır. Kullanması zor kavramı rengin diğer renk tonları ile ne kadar uyumlu olduğuna bağlı olarak değişir. Biz turkuaz rengine zor diyoruz çünkü bu renk tonu diğer perde gibi halı gibi eşyaların renk tonları ile zor uyum sağlar. Eğer siz de salonlarınızda turkuaz rengi şıklığı istiyorsanız bu konuda biraz araştırma yapmanız gerekecek. Çünkü bu renk tonu bildiğimiz renk tonlarından farklıdır.

Turkuaz rengi koltuk takımları, kadife ve at kılı kumaşlar ile hazırlanan modelleri ile ön plana çıkar. Koltuk takımı almaya karar verdiğiniz zaman onlarca çeşit kumaş ismi duyacaksınız. Kimi mantıklı kimi mantıksız gelecek. Her kumaşın kendine göre bazı özellikleri var. Kimi kumaşlar kaydırma özelliği olduğu için ıslanmıyor, kimi kumaşlar içine eklenen kimsayal malzemeler sebebiuyle yanmıyor, kimi kumaşlar leke tutmuyor anında temizleniyor. Toz tutmayan, hav tutmayan gibi daha onlarca özelliği olan çok çeşitli koltuk kumaşı modelleri vardır. Siz bunlardan en uygunu sizin için hangisi ise onu seçmelisiniz.

Ayrıca kadife kumaşların da çok çeşitleri vardır. Parlak kadife olanlar, mat kadife olanlar, fitilli kadife olanlar diye çeşitlenir gider. Parlak kadife koltukların çok aşırı klasik bir havası vardır. Spor bir salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız parlak kadife koltuklardan uzak durmalısınız.

Modern evlerde birbirinden farklı renkler kullanılarak değişik kombinasyonlar elde edilir. Siz de turkuaz rengi koltuk takımları ile hardal sarısı gibi beyaz veya krem rengi gibi renkleri kullanarak değişik kombinasyonlar elde edebilirisniz. Bu renk tonu ile daha fazla dekorasyon örneği için turkuaz yatak odaları yazımıza bakabilirisniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir