Genel Dekorasyon

İç Dekorasyon İçin 7 Öneri

İç Dekorasyon İçin 7 öneri ile artık evlerinizi daha modern ve konforlu yaşam alanları haline dönüştürebilirsiniz. Ev dekorasyonu yaparken sadece şık ürünleri kullanmanız yeterli olmaz. Gün sonunda sizlere kendinizi rahat hissettirecek bir dekorasyon hazırlamak için sizi ve tarzınızı yansıtacak ürünleri ve renkleri tercih etmelisiniz. Önerilerimiz sayesinde kendinizden de parçalar taşıyan ve modern bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. 

 

 

İç Dekorasyon İçin 7 Öneri

 

1)Modern Halılar

Halı seçimi hiç kuşkusuz ki iç dekorasyonda en önemli detaylardan biridir. Her oda için farklı bir halı kullanmanız gerekmektedir. Oturma odanızdaki halılar sizleri gün sonunda daha sıcak bir şekilde karşılayabilmek için sade ve soft renklere sahip olmalıdır. Peluş halılar oturma odaları için en uygun halı modellerinden biridir.

2)Tablolar

Duvarları boş bırakmak iç dekorasyon konusunda yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Olduğundan fazla ve gereksiz tablo kullanımı gözü yorabileceği gibi hiç tablo kullanılmaması da alanı boş gösterecektir. Çok şık ve avangard bir tabloyu sadece salon gibi şık alanlarda kullanabilirsiniz. Biraz daha spor ve dinamik tabloları ise oturma odası için tercih edebilirsiniz. 

3)Dekoratif Aynalar

Ayna kullanımı küçük daireler için kurtarıcı çözümlerden biridir. Aynaları evinizin her odasında kullanabilirsiniz. Antre, oturma odası, yatak odası, banyo ve salonda istediğiniz modeldeki aynaları tercih edebilirsiniz. Aynalar özellikle hem duvardaki boşlukları kapatmak hem de alana derinlik kazandırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Küçük ve büyük alanlara özel olarak üretilen birbirinden farklı çerçevelere sahip olan ayna modellerini tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

4)Duvar Renkleri

Duvar renkleri iç mekanlarda genellikle tek renk krem veya beyaz tonlarında tercih edilmektedir. Ancak günümüzde biraz daha modern bir dekorasyon yapabilmek için pastel tonları koyu renkler ile bir arada da kullanılmaktadır. Evinizde ara kolonlar var ise veya geniş bir alanı ikili oda şeklinde kullanmak istiyorsanız renklerin gücünden yararlanabilirsiniz. Yumuşak pastel tonları her iç mekana daha dingin bir görünüm katacaktır. 

5)Bitkiler

Büyük bitkileri çoklu bir şekilde kullanmak son dönemlerin en sık kullanılan dekorasyon akımlarından biridir. Sizler de küçük veya büyük odalar için dilediğiniz bitki çeşitlerini iç dekorasyonda kullanabilirsiniz. Üstelik kış bahçesi ve balkon dekorasyonu için de bitkiler en etkili dekorasyon detaylarından biridir. Pencerelerin önleri veya kör noktaları değerlendirmek için bitkilerin gücünden yararlanabilirsiniz. 

6)Zemin Vazoları Ve Objeler

Büyük zemin mumları ve yer vazoları her alana şıklık kazandıran detaylardandır. Sizler de sade ancak göz alıcı bir iç dekorasyon yapmak istiyorsanız hem yer vazolarını hem de büyük zemin mumlarını değerlendirebilirsiniz. Zemine yerleştireceğiniz iç mekan objeleri ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Halılarınız ve mobilyalarınız ile uyum içerisinde olacak olan renk ve deseni tercih ederek iç dekorasyonda bütünlük sağlayabilirsiniz. Fark yaratan küçük dokunuşlar için büyük yer vazoları kesinlikle değerlendirmeniz gereken objeler içerisinde yer almaktadır. 

7)Minimalist Mobilyalar

Son dönemlerin en popüler iç mekan dekorasyon çeşitlerinden biri olan minimalist dekorasyonu sizler de evlerinizde deneyebilirsiniz. Mobilyalarınızı bu dekorasyon akımı ile hem daha sade hem de işlevsel modeller içerisinden seçebilirsiniz. Minimalist mobilyalar her alan için uyum sağlamaktadır. Ancak küçük bir eviniz var ise ve hem kullanışlı hem de şık bir alan oluşturmak istiyor iseniz minimalist dekorasyon akımını tercih edebilirsiniz. Soft ve pastel tonlarındaki renk çeşitliliği ve oval tasarımlı mobilyaları ile sizlere çağdaş döşenmiş bir ev sunmaktadır. Yumuşak geçişli renk tonları ile modern bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir