Genel Dekorasyon

Ev Giriş Antre Dekorasyon Fikirleri

Ev Giriş Antre Dekorasyon Fikirleri ile evinizin enerjisini daha net bir şekilde yansıtabilirsiz. Antre alanları genellikle dekorasyon konusu ile ilgili geri planda kalan bölümler olarak bilinmektedir. Ancak evinizde ilk girişte sizleri karşılayan alanın aslında evinizi en çok yansıtan bölümlerden biri olduğunu biliyor musunuz? Bunun için de antre dekorasyonu hakkında sunacağımız öneriler ile artık daha şık giriş bölümleri oluşturabilirsiniz. 

Ev Giriş Antre Dekorasyon Fikirleri

Genellikle evlerde kare alan olarak bilinen antreler bazı yaşam alanlarında daha uzun bir koridor olarak da bulunmaktadır. Her iki yapıdaki antre çeşitlerini doğru bir dekorasyon tekniği kullanarak daha şık ve kullanışlı alanlar haline dönüştürebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dresuar Seçimleri

 

Antrelerin göz alıcı ve kullanışlı bir görünüme sahip olması için uygun büyüklükteki bir dresuar modelini tercih etmelisiniz. Oldukça şık ve zarif tasarımlara sahip olan dresuar çeşitleri ile ayrıca giriş bölümünüzde farklı bir depolama alanı da oluşturmuş olacaksınız. Eğer küçük bir antreye sahip iseniz dresuar yerine duvara monte edilebilen raf sistemlerini de tercih edebilirsiniz. 

Doğru Zemin Seçimi

Evinizin girişi sizleri en iyi anlatan bölümlerden biridir. Bunun için antre dekorasyonunu yapmak adına işe ilk olarak doğru bir zemin uygulaması ile başlayabilirsiniz. Özellikle antreler için fayanslar en sık tercih edilen zemin uygulamaları içerisinde yer almaktadır. Dar bir antreyi daha geniş göstermek için tercih edebileceğiniz fayans modelleri arasından antre için renkli ve desenli olanları tercih edebilirsiniz. Halı kullanmak yerine küçük sade bir kilim ile renkli fayansları bütünleyebilirsiniz. 

Dar Antreler İçin Çözümler

Dar ve küçük antreleri dekore etmek her zaman daha zor olmuştur. Bunun için sizlere küçük bir önerimiz var. Dar ve küçük bir alanı dekore ederken aynaların büyüsünden yararlanabilirsiniz. Şık ve zarif bir boy aynası ile dar bir antreyi daha geniş ve ferah bir alan haline dönüştürebiliriniz. Üstelik diğer dekoratif malzemeler ile uyum içerisinde tercih edebileceğiniz büyük ayna çerçeveleri ile de oldukça modern bir antre dekorasyonu yapabilirsiniz. 

Tabloların Gücünden Yararlanın

Şık ve modern bir tablo ile en sade alanlara bile bir hareketlilik kazandırabilirsiniz. Burada ev giriş antre dekorasyonu için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise tabloları doğru bir açı ile yerleştirmek olmalıdır. Dresuarın üzeri veya dar duvar bölmeleri değerlendirebileceğiniz en uygun bölümler arasında yer almaktadır. Antre dekorasyonu içerisinde estetik bir görünüm için uygun desene sahip olan tabloları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğru Bir Işık Önemlidir

 

Giriş kısmının nasıl aydınlatılması gerektiği her zaman ev giriş antre dekorasyonu konusunda en çok tartışılan konulardan biri olmuştur. Her zaman loş ışıkları veya birden farklı aydınlatma sistemini kullanmanız odalar için avantajlı olabilecektir. Ancak antre için aralık bırakacak ışıklandırmalar önerilmektedir. Tepe aydınlatması alan için oldukça yoğun bir ışık veriyor ise duvarlara kurdurabileceğiniz ışıklandırma sistemlerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha modern bir antre dekorasyonu yapabilirsiniz. 

Bitkiler Ve Vazolar

Bitkiler kullanıldıkları her alana dinamik bir görünüm kazandırmaktadır. Geniş antreler için büyük çiçekler ve zemin vazoları da değerlendirebileceğiniz dekorasyon detayları içerisinde yer almaktadır. Küçük antre alanları için ise duvara monte edilecek olan duvar saksılarını da tercih edebilirsiniz. Bu sayede bitkilerin pozitif enerjisini evinizin giriş kısmına taşıyabilirsiniz. 

Ev giriş antre dekorasyonu için tercih edeceğiniz renklerin, halı ve diğer mobilyaların evinizin kalan bölümleri ile de uyum içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz. Her zaman en modern ev dekorasyonlarını yapmak için odaların birbiri ile bütünlük içinde olmasını sağlamanız gerekmektedir.

 

 

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir