Her Oda Dekorasyonuna Uygun En Güzel Dilimli Stor Perde Modelleri

----

Dilimli stor perde modelleri diğer bir adı ile zebra stor perdeler, modern evlerin ve küçük alanların en çok tercih edilen perde modellerinden bir tanesi. Şık ve modern duruşu yanında spor bir havası olan bu perdeleri çocuk odasından yatak odasına, mutfaktan salona hatta koridor ve banyo pencerelerinde bile kullanabiliyoruz. Dilimli perde modelleri arkası ile önü birbirini tamamlayıp aradaki boşlukları kapatabildiği için esktra kalın perde olmadan kullanılabilen perdelerdir. Hatta bu sebeple de hem tül perde hem de normal perde gibi kullanılabilir. Bu modellerin dışında bir de dilimli tül perdeler vardır. Bunlar dantel, motifli dantel ve çeşitli tüllerden oluşur. Özellikle mutfaklarda tercih edilen tül perdelerin etek kısımlarında çeşitli motifler tercih edilebilir.

Dilimli tül perdeler ve özellikleri

Bu tül perdeleri evin her odasında kullanabilirsiniz. Renkli ve desenli olanları çocuk odaları için kullanılabilir. Tül ve perde olarak ayrı ayrı iki perde kullanmak istemezseniz o zaman perde olanlarından kullanabilirsiniz. Temizlemesi biraz zor gibi görünse de artık bu tarz perdeler çok yaygın olarak kullanıldığı için çeşit çeşit temizleme  yöntemleri ortaya çıkmıştır. Bu perdeleri isterseniz kendinize bu yeni temizlik malzemeleri ve yöntemleri ile temizleyebilirsiniz. İsterseniz de perde temizleme ve yıkama fabrikalarından görevliler çağırıp onlara temizletebilirsiniz.

Dilimli stor perde nasıl takılır?

Bu perdeler klasik perdeler gibi kornişe geçirilen perdeler değildir. Özel stor mekanizmasının duvara monte edilmesi gerekir. Bunun için de perdeciden yardım alabilirsiniz. Çünkü hemen hemen tüm perdecilr montaj da yapmaktadır. Stor perdeyi tutan o özel mekanizmanın kesinlikle çok sağlam bir şekilde monte edilmesi gerekir. Aksi taktirde kolaylıkla başınıza düşebilir. Dantelli zebra modelleri, klasik sade modeller ve baskılı stor perde modellerinin hepsi aynı şekilde monte edilir.

Stor perde etek ucu nasıl seçilir?

Stor perde etek dilimi için çok farklı tasarımlar vardır. Bazıları perdenin üst kısmının devamı gibi görünen tasarımlarken bazıları oldukça farklıdır. Baskılı stor etek ucu perde kısımları genelde çocuk odasında kullanılır. Danteller ise salon dekorasyonlarında tercih edilir. Galerimizde sizin için seçtiğimiz dilimli stor perde modelleri ile uygulamalarını görebilirsiniz. Bu perdelerin hangi odalarda nasıl kullandığını inceleyerek ilham alabilir, aynı şekilde kendi odalarınızda uygulayabilirsiniz. Hangi renk stor perdelerin hangi renkler ile uyumlu olduğundan hangi renklerin uyumsuz olduğuna kadar tüm fikirleri galerimizdeki örneklerden edinebilirsiniz.

dilimli-stor-perde-modelleri
dilimli-stor-perde-modelleri1
dilimli-stor-perde-modelleri2
dilimli-stor-perde-modelleri3
dilimli-stor-perde-modelleri4
dilimli-stor-perde-modelleri5
dilimli-stor-perde-modelleri6
dilimli-stor-perde-modelleri7
dilimli-stor-perde-modelleri8
dilimli-stor-perde-modelleri9
dilimli-stor-perde-modelleri10
dilimli-stor-perde-modelleri11
dilimli-stor-perde-modelleri12
dilimli-stor-perde-modelleri13
dilimli-stor-perde-modelleri14
dilimli-stor-perde-modelleri15
dilimli-stor-perde-modelleri16
dilimli-stor-perde-modelleri17
dilimli-stor-perde-modelleri18
dilimli-stor-perde-modelleri19

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri