Banyo Dekorasyon

İçinden Çıkmak İstemeyeceğiniz 30 Modern Duş Modelleri

Banyo dekorasyonu, ev dekorasyonunda en önemli noktalardan biridir. Hergün günde bir çok kez içerisinde zaman geçirdiğimiz banyolarımızın temel dekorasyon ürünü ise duşlar ve duşakabinlerdir. Bazı evlerde küvetler de vardır, ancak küvet kullanımı özellikle bizim ülkemizde çok yaygın değildir. Farklı tasarımları ve farklı özellikleri ile içinden çıkmak istemeyeceğiniz 30 farklı modern duş modellerini sizler için bir araya getirdik

Duş veya duşakabin modelleri nelerdir?

Modern duşakabin modelleri cam ve mika materyallerden yapılan modellerdir. Cam duşakabin modelleri en çok tercih edilen modellerdir. Kolay temizlenir olması, kir ve leke tutmuyor olması bu cam modellerini daha cazibeli kılar. Duş modeller, kabin çevresinde bulunan kapıların materyal özelliklerine, şekline, büyüklüğüne ve teknesi olup olmamasına göre çeşitlenirler. Teknesiz duşakabin modelleri giderek artan bir trende sahipken, kare duşakabin modelleri de aynı şekilde ilgi görür.

Duş modeli seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Duş veya duşakabin modellerini seçerken banyonuzun büyüklüğüne göre seçim yapmalısınız. Eğer küçük bir banyonuz varsa ve siz banyonuza görece büyük bir duş alanı istiyorsanız, banyonuzun köşesini kullanışlı hale getiren bu köşeli yuvarlak modellerden tercih etmelisiniz. Kare ve diktörtgen duş modelleri diğer bu yuvarlak modele göre daha dardır. Dışarıdan geniş gibi görünse de bu yuvarlak modeller küçük banyolarda oldukça kullanışlıdır.

Mika duşakabin modelleri buğulu camlı gibi görünen kabinlerdir. Aydınlık ve ferah olması için genelde açık renk ve beyaz, şeffaf renklerden üretilirler. Bu duş modelleri en ucuz duşakabin fiyatlarına sahip modellerdir. Cam duşakabin fiyatları bunlara göre daha yüksek fiyatlıdır. Markalarına göre fiyatları değişen bu banyo mobilyalarını ikea, koçtaş ve tekzen gibi mobilya yapı mağazalarında bulabilirsiniz.

Yenilikçi ve modern duş modellerini galerimizde inceleyebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir