Teras ve Balkon Dekorasyonu

Göz Alıcı Balkon Dekorasyonları

Balkonlar ile teraslar, bizi dış dünyaya bağlayan en önemli alanlardır. Evi bahçeli olanların balkon sıkıntısı yoktur ancak evinde bahçesi olmayan herkes için balkon hayati değer taşır. Modern dünyanın modern ev mimarisinda maalesef balkon pek yer almamakta. Birincisi alanın aşırı değerli olması. Yani metrekare içerisinde balkon için yer ayırana kadar mimar o balkonu kapatıp oraya tuvalet veya banyo gibi daha elzem bir alan yerleştirebiliyor. Bunun yanında modern mimaride aşırı yüksek çok katlı ev sistemleri yaygınlaştı. Yani otuzuncu kata açık bir balkon koymak da istenmiyor. Biz bu tarz evlerden farklı evlerde yaşama şansı olanlar için göz alıcı balkon dekorasyonları araştırması yaptık. Bu örnekleri gördüğünüzde belki de balkonsuz hayatın ne kadar zor olduğu hatırlayıp evinizi değiştirmek istersiniz. Dış dünya ile tek bağlantımız olan balkonlarımız da olmazsa tamamen havasız ve yapay bir dünyada yaşamak zorunda kalırız.

Balkon dekorasyonları, balkonunuzun fiziksel özelliklerine yani büyüklüğüne genişliğine yüksekliğine bağlı olarak değişir. Ikinci etmen ise balkonu ne amaçla ve nasıl kullanacağınızdır. Yani büyük bir balkonu sadece çamaşır asmak, aileniz ile vakit geçirmek için kullanıyorsanız farklı bir dekorasyon yapılır. Aynı tarzda bir balkonu geniş barbekü partileri vermek için kullanacaksanız tamamen farklı mobilyalar tercih edilip tamamen farklı bir tarz tercih edilir. Bu sebeple ilk olarak tarzınızı belirleyin. Büyük bir balkonu daha küçük amaçlarla kullanabileceğiniz gibi küçücük bir balkonu daha farklı da kullanabilirsiniz. Unutmadan, bu balkonları yazlık mı yoksa yazlık kışlık yoksa kışlık mı kullanacağınıza göre de dekorasyonda önemli konular belirlenir. Hem yazın hem kışın kullanılan konforlu dekorasyonlar da vardır tabiki.

Apartman dairlerinin iki apartman arasında kalan minik balkonları vardır. Tabi bunun yanında yine aynı şekilde terasları da olabilir. Bu ikisini aynı tarzda dekore edebilirsiniz. Eğer burada uzun zaman geçiriyorsanız ve zemin genişse bir çok kişinin aynı anda oturabileceği bir balkon mobilya takımı alablirsiniz. Ancak eğer alanınız küçükse, siz yine de bir sürü misafir ağırlamak isterseniz minderler en güzel seçim.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir