Genel Dekorasyon

Farklı Akvaryum Modelleri

Akvaryumlar sadece evler için değil, aynı zamanda ofis ve çeşitli alanlarda dekoratif uygulamalardır. Akvaryum denilince aklınıza ilk gelen dikdörtgen bir cam içerisinde su ve renkli balıklardır değil mi? .Her şeyin değiştiği gibi akvaryumlar da değişip, çok farklı tasarımlara sahip olmuşlardır İşte birkaç örnek.

akvaryum modelleri (13)

 

Akvaryumlar çok huzurlu ve rahatlatıcı dekoratif öğelerdir. Bu yatakta yatarken ne kadar huzurlu bir şekilde uykuya dalacağınızı tahmin bile edemezsiniz.

akvaryum modelleri (19)

 

Son zamanların en moda tasarımlarından biri akvaryum lavabolar. Bu tasarımda, normal bir lavabo ve içerisinde canlı balıkların yüzdüğü akvaryum bir arada. 

akvaryum modelleri (16)

 

Evde kendinizin kolayca yapabileceğiniz bir akvaryum örneği. Fakat bu tasarım yine sadece akvaryum değil, aynı zamanda bir de vazo görevi görmekte. Böyle bir akvaryum kullanmayı düşündüğünüz de küçük alanlarda yaşayan bilen balıklar tercih etmeniz gerektiğini unutmayınız.

akvaryum modelleri (7)

 

Özellikle oturma odanız için fonksiyonel bir akvaryum. Hem sehpa vazifesi görüyor hem de odanızın görselliğini renklendiriyor.

akvaryum modelleri (17)

 

Bir akvaryum ve bir masanın birlikte tasarlandığı, güzel bir akvaryum örneği daha… Özellikle küçük ofisler için çok güzel dekoratif bir alan oluşturmanın en etkili yolu bu olsa gerek

akvaryum modelleri (6)

 

akvaryum modelleri (2)

Karşılıklı iki akvaryum arasına borularla bağlantı kurulan çok ilginç bir akvaryum tasarımı. Saatlerce balıkların geçişlerini izlemekten sıkılmak imkansız denilebilir.Farklı akvaryum tasarımı arayanlar için mükemmel bir seçenek olduğunu düşünüyoruz.

akvaryum modelleri (3)

 

akvaryum modelleri (4)

 

akvaryum modelleri (5)

 

 

 

akvaryum modelleri (8)

 

Yine iddialı bir model daha. Bu tasarım Fransa da bir festival için tasarlanmış ve oldukça ilgi gören bir model olmuş.

akvaryum modelleri (9)

akvaryum modelleri (10)

akvaryum modelleri (11)

 

Başka bir telefon kulübesi akvaryum modeli daha

akvaryum modelleri (18)

 

Cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla, telefon kulübeleri neredeyse hiç kullanılmaz oldu. Keşke her şehrin belediyesi eski telefon kulübelerini boşuna alan ihlal etmekten kurtarıp, böyle bir görsel şölene çevirse ne kadar güzel olurdu.

akvaryum modelleri (12)

 

Resmi dikkatli incelediğinizde bu tasarımının bir küvet olduğunu kolayca görebilirsiniz. Balıklarla birlikte yüzmek hoş olabilir….

akvaryum modelleri (15)

 

Yine çok dekoratif ve fonksiyonel bir akvaryum tasarımı. Tam doğa sevenlere yönelik olan bu tasarımda, saksı ile akvaryum birlikte kullanılmış ve çok estetik bir dekorasyon objesi ortaya çıkmış.

akvaryum modelleri (1)

 

Akvaryum şeklinde masa bölmeleri…. Gerçekten mükemmel bir fikir. Çok kişinin aynı oda içerisinde çalıştığı ofisler genellikle soğuk bir görüntüye sahipken, bu akvaryum panelli ofis hem ilginç hem de sıcacık bir ortam haline bürünmüş. işten yorulduğunuzda, balıkları izleyerek dinlenmeniz ise ayrı bir keyif…

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir