Genel Dekorasyon

Evinizi Kışa Hazırlayın

 

İzolasyon: Kış aylarında bütçenizi ve sağlığınızı korumanın en iyi yolu iyi bir izolasyondan geçmektedirKapı, pencere ve çatı katında oturuyorsanız tavana izolasyon yapmanız. Hem ısının kaybolmasını önleyerek yakıt giderlerinizi düşürecek hem de daha sıcak ortamda yaşamanızı sağlayacak.

Soba ve Kombilerin Kontrolü:Her yıl kombi yada sobalarınızın bakımını uzman birine yaptırmayı kesinlikle ihmal etmeyiniz .Bacaların temizlenmesi ve değişmesi gereken parçaların değiştirilmesi şarttır. Ayarlanabilir termostat manuel olandan daha iyi bir seçenektir. Kalorifer peteklerinin havasını almayı ihmal etmemek gerekir.

Şömine:Evinizde bir şömine sahipseniz, bacaların kontrolünü muhakkak yaptırın.

Çatı: Çatılarınızda kırıklık yada çatlak olup olmadığının kontrollerini aksatmayın.

 

Duman ve Karbon Monoksit Dedektörü: Karbon monoksit dedektörleri ocak ,kombi ve sobalara yakın olmalıdır. Bu duman ya da karbon monoksit dedektörlerinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.

Boruların Donma Tehlikesi: Kış soğuklarında bir kaç gün evden ayrı kalacaksanız, kombiyi kısık derecede çalışır durumda bırakın ki kalorifer petekleriniz ve borularınız donmasın

Bitkileriniz: Bitkilerinizin dışarda donmasını engellemek için gerekli önlemleri alınız.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. merhaba oturma odamın resmini çekip size göndersem bana öneride bulunabilirmisiniz, değişiklş, yer darlığı acısından.
  Teşekkürler

 2. Tabii ki size şimdi tarafımızdan attığımız mail adresine resimlerinizi gönderebilirsiniz.
  Saygılar…

 3. L ŞEKLİNDEKİ SALONUMU OTURMA ODASI OLARAK KULLANMAK İSTIYORUM YEMEK MASASI KISMINA OKUMA KÖSESI YAPMAK ISTIYORUM FAKAT KAPALI BIR KITAPLIK MODELI NASIL OLUR BI FIKRIM YOK DEKORASYON KONUSUNDA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

 4. Merhaba ;
  Kapalı da yapabilirsiniz, açık da. Fakat benim size tavsiyem, seperatör şeklinde bir kitaplık yaptırıp, hem oturma kısmı ile yemek kısmını ayırmanız hem de görsel farklı bir hava katmanız. Bu seperatörün yanına da bir tane berjer mükemmel bir havası olacaktır. Örneğin http://www.dekorcenneti.com/ev-dekorasyon-fikirleri-2/en-guzel-seperator-oda-bolucu-modelleri.html/attachment/kitaplik-seklinde-seperator böyle bir model.
  Daha fazla yardım için bilgi@dekorcenneti.com mail adresinden bize odanızın ve eşyalarınızın resimlerini gönderdiğiniz taktirde önerilerde bulunuruz.
  Saygılar

 5. Merhabalar.2+1 evim mobilyalarımı değiştiricem fakat hangi renk koltuk almalıyım dekorasyon için neler yapmalıyım bilmiyorum.işin içinden çıkamadım.hem salon hem oturma odası olarak kullandığım odamın şık ve spor karışımı nasıl dizayn ederim?lütfennnnn bana yardım edin. Fotoğrafta yollayabiirim isterseniz.şimdiden teşekkür ederim.

 6. Merhaba Melek Hanım bilgi@dekorcenneti.com adresinden resimleri göndermeniz durumunda daha iyi yardımcı olabiliriz. Fakat 2014 yılı dekorasyonda moda renkler isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.
  Saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir