Genel Dekorasyon

Evden Eve Taşıma

Yeni bir aldınız ya da yeni bir ev kiraladınız. Nakliye konusunda ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Acaba eş dost, akraba çağırıp kendiniz mi taşıyacaksınız yoksa evden eve nakliyat firmalarıyla mı çalışacaksınız ?

Ev taşıma hangi yöntemi seçerseniz zor bu işlemdir. Fakat biz sizlere kendiniz taşıma ile evden eve taşımacılık firmalarına taşıtmak arasında ki farkları avantajları ve dezavantajları belli başlıklar olarak belirtmek istiyoruz.

Evinizi kendiniz taşıdığınızda bütün eşyaları siz toplarken , taşıma firmalarıyla anlaştığınızda elbiseleriniz harici her şeyi onlar toplarlar.

Evinizi kendiniz taşırken mobilyalarınızın demonte ve monte edilmesi ya bir marangoz çağırmalı ya da kendiniz yaparak ayrıca uğraşırken, firmalar ile anlaştığınız da bu işlemlerin hiç biriyle uğraşmazsınız.

Evinizi kendiniz taşıdığınızda bir gün önce topladığınız evinizi ertesi gün dinlenmeden kendiniz tekrar yerleştirmek zorunda kalırsınız.Firmalar ise uzman ekipleri ile eşyalarınızı topladıkları gibi kendileri de sizin istediğiniz şekilde yerleştirirler.

Evinizi kendiniz taşırken kırılan ya da zarar gören eşyalarınız ne yazık ki telafisi yokken, sigortalı evden eve taşımacılık yaptırdığınızda eşyalarınızın zararı size tekrardan finanse edilir.

Evden eve taşımacılık ta asansörlü sistemler kullanıldığı için hem çok kısa sürede taşınır hem de eşyalarınızda deformasyon olmaz.  Kendiniz taşıdığınızda ise neredeyse 3-4 katı bir zamanda taşınırken ufak tefek çiziklere şükredersiniz.

Görüldüğü gibi nakliye firmasıyla anlaşarak taşınmak en avantajlı taraf. Bu nedenle evden eve nakliye fiyatlarını araştırıp kesenize en uygun olan birini seçip taşınmanız daha mantıklı.

Fakat unutulmaması gereken önemli noktaları da gözden kaçırmayın. Peki bunlar nedir?

– Anlaşacağınız firmanın profesyonel bir taşımacılık firması olduğunu gösteren yetki belgesine muhakkak bakın.

– Taşıma öncesi, taşıma sözleşmesi imzalamanız lazım. Kesinlikle sözleşmeyi imzalamadan taşınmayın.

– Evinizde kıymetli eşyalarınız varsa, özellikle ekspertiz istemeyi unutmayın.

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir