Genel Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Buz Beyazı Renkleri Kullanımı

Genel dekorasyonlarda herkesin genel olarak sevdiği stillerin başında akdeniz stili gelir. Akdeniz kıyısındaki tüm ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de sık sık kullanılan bir tarzdır. Bu tarzın en popüler renklerinden bir tanesi de buz beyazı rengi tonudur. Ev dekorasyonunda buz beyazı renkleri kullanımı eskisi kadar popüler olmasa da hala kabul edilebilir bir popülerliği vardır.

Ağırlıklı olarak yatak odasında ve salonlarda kullanılır. Deniz mavisi ile kombinlenen, genelde soft ve sıcak bir havası olan bir renk tonudur. Açık olduğu için çok ferahtır, iç açıcı bir havası vardır. Hemen hemen herkes tarafından sevilir bu renk tonu. Peki bu rengi evlerimizde duvar boyası olarak kullanmak mantıklı mıdır, ne kadar iyi bir seçim olur?

Duvarlarımızın rengi koltuklarımızın ya da yataklarımızın, yani hangi oda içerisindeysek oradaki ana mobilya renklerini direk olarak etkiler. Ağırlıklı olarak koyu renk tonları daha karanlık bir ortam yaratarak mobilyaların asıl renginin görünmesini engeller. Ev dekorasyonunda buz beyazı renkleri kullanımı duvar boyası ile olabileceği gibi mobilyalar ile de olabilir. Bu renk tonu koltuk takımı içinde özellikle de yatak takımlarında çok sık tercih edilen bir renk tonudur.

Yatak odasını ışıl ışıl yapar, biraz canlı ve parlak renklerle harmanlandığında mükemmel bir birliktelik ortaya çıkar. Evlerimizin sıcak ve aydınlık olması gerekir. Sıcak olması sadece fiziksel anlamdaki sıcaklık değil aynı zamanda psikolojik olarak sıcak olması gerekir. Yani sıcak bir havası sıcacık bir ortamı olmalıdır.

Buz beyazı rengi, yeşilin mavinin ve beyazın buluştuğu eşsiz bir renk tonudur. Çok farklıdır, diğer renklere benzemeyen bir tarzı vardır. Bu rengin isterseniz bu üç renkten herhangi birine daha yakın olan tonunu bulabilirsiniz. Mavi renge yakın olanı biraz daha deniz mavisi gibidir. Bunu yatak odalarınızda marine stili bir dekorasyonda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yeşile yakın olan tonu mint yeşili dediğimiz canlı ve sıcak bir tondur. Yine bu rengi yatak odalarınızda kullanabilirsiniz. Bu renk salonlar ile oturma odaları için de güzel bir seçenektir

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir