Yemek Odası Dekorasyonu

Minimal Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olur?

Evin odaları arasında en fonksiyonel odalardan bir tanesidir o. Hem sosyalleşme yeri, hem ailenin bir araya geldiği yer hem de yeri geldiğinde oturma alanıdır. Hangi odadan bahsediyoruz diye merak ediyorsanız tabiki yemek odalarından bahsediyoruz. Yeni yapılan tüm ev dekorasyonlarında mutlaka kendine özel bir alan yemek odalarını salon ile uyumlu, şık ve orijinal bir şekilde dekore etmeye çalışıyoruz. Farklı tarzlar ile yemek odası dekorasyonları incelememize minimal tarz ile devam ediyoruz. Peki, minimal yemek odası dekorasyonu nasıl olur?

Minimalizm bir felsefedir. Altmışlı yıllardan bu yana etkili olan bu akımı biz gündelik hayatımızda direk olarak son bir kaç senedir görüyoruz. Büyük ve abartılı sanat akımlarına tepki olarak öncelikle resim ve heykel sanatına yönelik ortaya çıkmış bir sanat akımıdır. Sanat akımı olduğu için de diğer hepsi gibi kendi içinde bir felsefesi vardır. Yani evinde minimal bir dekorasyon tercih etmek isteyenlerin aslında hayatlarında da bu felsefeyi tercih etmesi gerekir. Tabi hangi birimiz tarzımızı hayatımıza yansıtabiliyoruz ki bu o kadar kolay bir şey değil tabiki de.

Biz bu yazımız ile minimal yemek odası dekorasyonu nasıl olur diye merak edenlere gerekli bilgileri vermek, örnekleri ile de kafalarındaki soruları gidermek istedik. Sonrasında siz bu tarzı seçersiniz, tüm hayatınıza uygularsınız yoksa tamamen silersiniz size kalmış. Minimal tarzı tüm evin tüm odalarında ayrı ayrı uygulamanız da mümkün. Hatta evin sadece bir odasını bu tarz yapıp diğerlerini daha farklı da yapabilirsiniz.

Yemek odalarımızı iki şekilde dekore ediyoruz. Salonun bir parçası olarak açık yemek salonlarını koltuk takımları ile uyumlu bir renkte ve daha sade olarak dekore etmek gerekiyor. Müstakil yemek odası dekorasyonlarını ise tamamen kendine has renkleri, kendine has vitrini ya da şimdiki adı ile büfesi olan bir özel oda olarak tasarlıyoruz.

Minimal yemek odası dekorasyonu nasıl olur sorusunun ilk cevabı olarak en az eşya ile olur diyebiliriz. Sadece kullanmak zorunda olduğunuz eşyalar ile.

Galerimizdeki örnekleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilrsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir