Salon Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu İçin Doğru Renk Seçimleri

Ev dekorasyonu yapma sırasında mükemmeli yakalamak için iki önemli noktaya dikkat etmek gerekiyor. Birincisi öncelikle dekorasyonun tarzının belirlenmesidir. Modern, klasik, bohem, İskandinav ya da farklı bir tarz olabilir. İkinci dikkat edeceğiniz nokta ise bu tarz ile uyumlu renkleri bulmak olacaktır. Ev dekorasyonu için doğru renk seçimi denildiğinde tek bir rengin kullanılması elbette mümkün değildir. Bunun yanında kullanılacak bütün renklerin birbiri ile uyumlu olması gerekiyor. Bunu yapmak da öyle sanıldığı gibi zor bir şey değil birkaç püf noktasına dikkat edildiğinde sizin de kolayca başarabileceğiniz bir şeydir. 

Ev Dekorasyonunda Renklerin Ahengi
Ev dekorasyonu yapılacağında nasıl bir hava olması istendiği belirlenmelidir. Elbette bunda sizin fikriniz öne çıkacaktır. Doğallıktan yanaysanız toprak renginin tonları ve buna uyumlu olan renkleri kullanabilirsiniz.

Sade aynı zamanda ferah bir dekorasyon istiyorsanız da bunun için pastel renkleri kullanmalısınız. Ev dekorasyonu için pastel renkler seçildiğinde özellikle küçük evlerde daha geniş aynı zamanda huzur verici bir ortam oluşmaktadır. Mobilyaların, duvarın, yer kaplamalarının, perdelerin ve en sonunda halıların renkleri konusunda bir uyum yakalanmalıdır. Burada dikkat edilecek noktalardan biri de her odanın kendine özel bir dekorasyonu olacağıdır. Odanın eşyaları, oluşturulmak istenen tarz belirlenmelidir. Bundan sonrası ise sizin zevkinize kalmış olacaktır artık mobilya ve diğer eşyaların seçimi için işe koyulabilirsiniz. 

Mutfak ve banyo dekorasyonunda kendinizi daha özgür hissedebilir ve yeni özgün tasarımları deneyebilirsiniz. 2021 ev dekorasyonu renkleri geniş bir yelpazede bulunuyor. Bu açıdan da sevdiğiniz renkleri evinizin dekorasyonunda kullanma şansını bulabiliyorsunuz. Özellikle zıt renklerin ahengini yakalayarak dekorasyonda ne kadar başarılı ve zevkli olduğunuzu ortaya koyabilirsiniz. Hadi tarzınızı ve ne sevdiğiniz rengi belirleyerek dekorasyonda yenilikler yapmaya başlayın. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir