Salon Dekorasyonu

En Şık Salon Aydınlatma Modelleri

Gece ile gündüzü birbirinden ayıran ışık, hayatımızın her noktasında ayrı bir öneme sahiptir. Geceleri hayat daha yavaşlarken güneşin enerjisi ile gündüzler tam bir koşuşturma. Eski zamanlarda elektrik keşfedilene ve aydınlatma sistemleri yaygınlaşana kadar mum gibi kandil gibi farklı ışık kaynakları ile sürdürülen hayat zaman içerisinde gecenin de aydınlandığı bambaşka bir hayat formuna dönüştü. Elektrik öncesinde ev dekorasyonları da aydınlatma sistemleri ile tamamen yeni bir tarza büründü. Burada bahsettiğimiz sadece ışığı kullanmak ve ortamı aydınlatmak olsa da ışığın gücünü kullanma zaman içerisinde gelişti. Günümüzde ev dekorasyonu olsun, mekan dekorasyonu olsun hatta iş yeri ofis dekorasyonlarında bile ışığın gücünü, etkisini kullanmaya başladık. Sarı ışığın olumlu etkisi gün ışığı sarısı, açık sarı ya da sıcak sarı gibi renk tonları ile güçlendirildi. Aydınlatmanın önemi ve etkisinden bahsettikten sonra gelelim ev dekorasyonundaki aydınlatmanın önemine. Biz bu yazımızda sizler için bir salon aydınlatma modelleri ile nasıl olduğundan çok daha şık bir hale getirilir konusunda bilgiler hazırladık. Aklınıza gelebilecek en şık salon aydınlatma modelleri ve kullanım alanlarını sizler ile paylaşıyoruz.

Salon aydınlatmasında avize kullanımı

Evin vitrini dediğimiz, en güzel ve değerli eşyalarımızı sergilediğimiz, en kıymetli misafirlerimizi ağırladığımız salonlarımızda dekorasyon kadar aydınlatması da önemlidir. Hangi avizeleri kullandığımız, avize yoksa lambaları nasıl yerleştirdiğimiz, ışığın rengi ve sıcak ya da soğuk olması gibi detaylar söz konusudur. Salon koltukları modern tarzda seçilmiş minimalist koltuklar ise avizelerin de buna uygun seçilmiş olması gerekir. Modern koltukları gösterişli klasik avizeler ile kullanamazsınız ya da tam tersi klasik ağır koltuk takımını yeni trend kocaman ampüller ile kullanmak garip olur. Büyük bir salonun ortasında büyük bir avize, sarkıt avize çok doğru bir tercihtir. Salon aydınlatma avize modelleri içerisinde en çok tercih edilen modellerden bir tanesi olan klasik sarkıt avizeler, tüm ihtiyacınıza cevap verir. Istediğiniz tarzda ampul ile kullanabileceğiniz bu avizelerde renk seçimi tamamen size kalmış. Salon aydınlatma sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz modern salon aydınlatma fikirleri yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir