Yatak Odası Dekorasyonu

En Modern Yatak Odası Duvar Renkleri

Huzur dolu bir yatak odası dekorasyonunda da , klasik ve gösterişli bir o kadar da zengin bir yatak odası dekorasyonunda da, modern ve havalı sıradışı yatak odası dekorasyonunda da duvar renkleri bu hikayelerin baş rollerinden biridir. Nasıl ki mobilyalar ve ışıklandırma odanın ruhunu oluşturuyorsa, duvar renkleri de bu ruhun bir parçasıdır. Renklerin özellikle de içinde bulundukları renklerin, insan psikolojisi üzerinde etkisi bilimsel araştırmalarla ispatlanmıştır. Koyu renklerin mod düşürdüğü, açık renklerin ferahlık verdiği, sıcak ve doğal renklerin huzur ile dinamizm kattığını artık herkes biliyor. Yatak odalarımızda da duvar renklerini seçerken huzur veren, günümüzü aydınlatan renkler seçmeye çalışıyoruz.

Peki yatak odasını ne renk boyamalı?

Yatak odasını ne renk boyamalı deyince buna direk şu renk diye cevap vermek doğru değildir. Herkesin ruh hali, tarzı, hayat tarzı ve dinamikleri farklıdır. Bazıları gece insanıdır, geceleri çok geç saatlere kadar oturur, çalışır. Bu tarz gece insanlarının gün aydınlandıktan sonra da uyuyabilmeleri için biraz karanlık bir odaya ihityaçları vardır. Duvar renklerinin beyaz ve krem gibi en açık tonlarından kullanmak yerine belki gri gibi, belki koyu mavi tonları gibi renkler kullanılabilir. Ayrıca tabiki burada kullanılan perde modeli daha önemlidir. Kalın koyu renkli, güneşi geçirmeyen perde duvar renginden daha önemlidir.

Bir de gündüz kuşları vardır, gün doğarken uyanır harika bir güne başlamanın heyecanını yaşar. Bu tarz kişilerin de ince perdeleri ile uyumlu sıcak, doğal dinamik duvar renklerine ihtiyacı vardı. Yatak odası duvar renkleri çok uzun bir zaman krem rengi, bej rengi, kum beji gibi bej renginin milyon tonu ile beyazın milyon tonu arasında gitti geldi. Açık renk olsun, ferah olsun diye klişe renk haline gelen kremlerin yerini capcanlı doğal renkler aldı. Mavinin bin bir tonu ile sarının bin bir tonu, yatak odalarının sevilen renkleri oldu. Yeşil de, doğayı en iyi yansıtan renk olduğu için bol bol kullanılmaya başlandı. Hangi renkleri kullanırsanız kullanın, mobilyalarınız ve perdeleriniz ile uyumlu olmasına özen gösterin. Yeniliklere açıksanız birden fazla rengi aynı odada kullanmayı da deneyebilirsiniz. Bunun için yatak odası renk kombinasyonu yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir