Genel Dekorasyon

En Modern Dekoratif Duvar Rafları

Yeni yapılan evlerin metrekaresinin bu kadar az olması, iç mimarları ve dekorasyon uzmanlarını bu tarz küçük evlerin dekorasyonlarını çözmeye itmiştir. Küçük ev trendleri ile birlikte de ev dekorasyonunda kullanışlı, fonksiyonel, çok amaçlı ve şık aksesuarlar ortaya çıkmıştır. Bu aksesuarların başında da dekoratif duvar rafları gelir. Sosyal yaşamın internet ortamına kayması ve büyük şehirlerdeki ağır çalışma temposu insanları yalnızlığa sürükledi. Kendine zor zaman ayırabilen şehir insanları işten geldiklerinde de evlerinde yalnız olmak istediler. Kimsenin evin içerisinde olmamasını ses dahi yapmamasını isteyen yalnız genç profesyoneller, küçük evlerin bu kadar yaygınlaşmasına sebep oldu. Bir artı bir ya da bir artı sıfır stüdyo daire olarak geçen bu daireler, artık yeni yapılan binaların çok büyük bir kısmını oluşturuyor. Ayrıca bu genç profesyoneller, ev dekorasyonuna önem veren varlıklı çalışanlar oldukları için de küçük ev düzenlemesi altın çağını yaşamakta. Küçük ev düzenlemesinin getirisi olarak da oda ayırıcıları, duvara monte açılır kapanır masalar, evin her yerinde kullanılabilen portatif taşınabilir duvar rafları ve perdeler ortaya çıktı. Bunların içerisinde en kullanışlı olanları ise dekoratif duvar raflarıdır.

Fonksiyonel duvar rafları ve özellikleri

Eviniz çok eski ateş tuğlaları ile yapılmadıysa istediğiniz ağırlıkta bir duvar rafı kullanabilirsiniz. Bu rafları sağlam olması için duvara matkapla açacağınız deliğin içerisine dübel yerleştirin. Dübel, sağlam bir plastik malzemeden yapılır. Içine duvar rafını asıl taşıyacak vidalar yerleştirilir. Duvara dübelsiz vida yerleştirmek isterseniz bu vida duvarı parçalayabilir, aşındırır ve sağlam durmaz. Raf gibi ağırlıklı eşya taşıyacak aksesuarları duvara bu şekilde monte etmeniz gerekir. Duvar rafları, düz ve şekilli modellere sahiptir. Düz raflar küçük dekoratif eşyalar için uygunken eğimli ve şekilli raflar özellikle kitap rafı olarak kullanılır. Dokunduğunuzda doğal taş hissi veren duvar panelleri üzerine bile bu rafları monte edebilirsiniz. Küçük alanlarda ortalığı derleyip toparlamanın en şık yollarından biri olan duvar rafı çözümleri hakkında daha fazla bilgi için modern duvar rafı modelleri yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yılın en popüler dekoratif duvar rafı tasarımlarını da galerimizde görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir