Genel Dekorasyon

Düz Ev Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıtları ya da dekoratif duvar kağıtları olarak adlandırılan bu malzemeler, yeni jenerasyon ev düzenlemesinde en çok tercih edilen yapı malzemelerinden bir tanesidir. Ev duvar kağıtlarının yapı malzemesi olarak adlandırılmasının sebebi ise, sadece süsleme ya da dekorasyon amaçlı kullanılmaması bunun yanında duvar ve ev için farklı etkilerinin olmasıdır. Düz ev duvar kağıdı modelleri ya da diğer tüm duvar kağıtları, duvarı nemden, ısıdan, yağmurdan korur. Izolasyon özelliği olan duvar kağıtları tıpkı dış cephe kaplama gibi evleri kışın aşırı soğuklardan korur. Duvarları en çok yıpratan etkenler ısı değişimi ve nemdir. Izolasyon malzemeleri ile duvarlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Evinizde sıkıcı tek renk duvarların yerine dinamik ve renkli bir atmosfer oluştururken, aynı zamanda evinizi sıcak ve soğuktan da koruyabilirsiniz. Çatı katında oturanlar ve çatı akması sorunu yaşayanların özellikle kullanabileceği bu duvar kağıtları, sizi her sene kıştan sonra boya badan derdinden de kurtarmış olacak. Küçük akmaları ve akma izlerini hızlıca silerek temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu tarz küçük leke ve bozulmaları, desenleri aynı şekilde getirerek yeni küçük duvar kağıtları yapıştırarak da tamir edebilirsiniz.

Ithal duvar kağıdı modelleri ve seçimi

Düz ev duvar kağıtları hem ithal malzemeler ile üretilmiş hem de yerli malzemeler ile üretilmiş olarak satışa sunulmakta. Ülkemizdeki gelişen yapı malzemeleri teknolojisi sayesinde de yerli ürünler artık en az ithal ürünler kadar kaliteli. Istediğiniz deseni istediğiniz renk ile bulabileceğiniz yerli ürünlerin fiyatları da ithal ürünler ile karşılaştırdığınızda oldukça farklı. Günümüz dekorasyonunun yeniden büyük bir parçası haline gelen duvar kağıtlarının, ithal ürünler ile ülkemize girmesinin sebebi kullanım alışkanlığıdır. Oldukça eski zamanlardan bu yana Avrupa’da ve Amerika’da duvar kağıdı kullanım alışkanlığı bu ülkelerin ürün üretimine yönelmesini sağlamıştır. Bizim ülkemizde ise duvar kağıdı kullanım en fazla elli seneye kadar gider. Ancak son zamanlarda kullanım arttığı için üretim ve üretim kalitesi de arttı. Duvar kağıtları ve uygulama şekilleri ile ilgili farklı bilgiler için manzaralı duvar kağıtları içeriğimize bakabilirsiniz. Düz ev duvar kağıdı modelleri ve tasarımları da en güzel örnekleri ile galerimizde sizleri bekliyor.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir