En Güzel Salon Çiçekleri ve Kullanımı

Her odanın dekorasyonuna etki eden kocaman mobilyaları vardır. Duvarlarda kullandığınız duvar kağıtları ile tavan dekorasyonu da mobilyalardan sonra ikinci sırada en önemli dekoratif unsurlardır. Ancak tüm bunların dışında yerleştirildiği tüm odaların havasını etkileyen bir unsur daha vardır, çiçekler! Özellikle salon dekorasyonunda kullanılan, en karanlık ve sıkıcı salonları bile pozitif enerji dolu harika bir yer haline getiren en güzel salon çiçekleri dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Monoton ve donuk bir görünümü, çok yapay ya da aşırı modern bir tasarımı, biraz abartılmış bohem bir yaklaşımı minik dokunuşlar ile yumuşatmak mı istiyorsunuz? Oturma odamda renk karmaşası olmasın, ben de çok renk arasında kalmıyım ama odam da tek renk olmasın diyorsanız yapabileceğiniz en güzel dokunuş doğru renklerdeki çiçekleri bulmak olur.

En güzel salon çiçekleri ve kullanımı, evlerimizi renklendiren doğal ve konforlu bir hale getiren kolay bir dokunuştur. Odanızın büyüklüğüne göre seçebileceğiniz salon çiçeğiniz illa ki canlı olmak zorunda değil. Bazı insanların yapay çiçek fobisi vardır. Günümüzde yapılan yapay çiçekler ise o kadar gerçekçi ve o kadar güzel ki gerçeğinden ayırt etmek neredeyse imkansız. O yüzden de isterseniz salonunuzun istediğiniz köşesinde yapay çiçek kullanabilirsiniz. Eğer çok evde bulunmuyorsanız, sık sık iş için ya da çeşitli sebeplerle ev dışında kalıyorsanız canlı çiçekleri idare etmek çok zor olabilir. Canlı çiçekler ekstra bakım gerektirir bunun için de zaman ayırmak gerekir. Bu tarz durumlarda yapay çiçekleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. En güzel salon çiçekleri canlı olanlar değildir sonuçta, yapay çiçeklerin içinde de çok güzel olanları vardır.

Salonunuzun büyüklüğüne, pencere sayısına ve boyutlarına göre çiçeğinizin türüne karar verebilirsiniz. Eğer büyük bir salonunuz varsa bu en büyük odusu hatta ağaç gibi görünen değişik salon bitkilerini kullanabilirsiniz. Ayrıca çok büyük saksılarda çok büyük salon çiçekleri de bulmak mümkün. Önemli olan sizin öncelikle ne tarz, hangi büyüklükte bir çiçek istediğinize karar vermeniz. Buna karar verdikten sonra yerine ve rengine karar verebilirsiniz.

En güzel salon çiçekleri ile yerleşim örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

buyuk-salon-cicekleri
cok-guzel-salon-cicekleri
cok-sik-salon-cicekleri
degisik-salon-cicekleri
en-buyuk-salon-cicekleri
en-guzel-salon-cicekleri
en-modern-salon-cicekleri
farkli-salon-cicekleri
kucuk-salon-cicekleri
luks-salon-cicekleri
minik-salon-cicekleri
minimal-salon-cicekleri
modern-salon-cicekleri
salon-cicekleri-kullanimi
salon-cicekleri
sik-salon-cicekleri
tarz-salon-cicekleri
trend-salon-cicekleri
yeni-salon-cicekleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri