Genel Dekorasyon

En Güzel Çatı Katı Balkon Modelleri

Şehir hayatından kaçmak isteyenler artık kendilerine şehir merkezinden uzak, dubleks evler bulmaya çalışıyor. Şehir merkezinde kalmış, dışarı çıkamamışlar da yüksek binaların çatı katlarında kendilerine ait özel bir dünya yaratmaya çalışıyor. Sizin için en güzel çatı katı balkon modellerini araştırırken, çatı balkonlarının sadece eski tarz evlerde değil günümüz çok yüksek katlı rezidanslarında da gayet popüler olduğunu gördük. Tabi bu bahsettiğimiz balkonlar tavan arası balkonları değil, gayet geniş ve ferah çatı katı olan evlerin balkonları.

Çatı katlarından kendinize özel alanlar yaratın

Yıllardır kullanılmayan bir çatı katınız mı var? Artık tozdan yerleri görünmeyen, kimsenin aklına bile gelmeyecek eşyaların bulunduğu bir alan mı oldu. Evin içerisinde kendinize özel, sadece size ait bir yer mi oluşturmak istiyorsunuz? Tavan arası ya da çatı katı sizin için en ideal alanlardan birisidir. Aklınıza gelebilecek tüm konseptlere uydurabileceğiniz bu odayı isterseniz gizli bir prenses odası yapın, isterseniz bohem ve şık resim odası. İster hayallerden hayallere koşabileceğiniz, yıllardır yazmak istediğiniz ama ilham gelmeyen kitabınızı yazmak için okuma ve yazma odası yapın. Önündeki küçük balkonumsu yeri büyütün. Gerekirse duvarlarını kırıp daha geniş bir alan yapın, süsleyin ve bütün güzel havaları burada geçirin.

Çatı katlarının gözde balkon tasarımları

Balkon tasarımları fransız balkonlar, küçük balkonlar, büyük teras konseptli balkonlar ve italyan balkonlardan oluşur. Her ülke bulunduğu coğrafya ve iklim özelliklerine göre mimari konseptleri oluşturur. Balkonlarını da bu mimari konsept doğrultusunda tasarlarlar. Ülkemizde akdeniz iklimi bölgelerinde geniş ve açık balkonlar kullanılırken daha soğuk bölgelerde küçük, kapalı balkon konseptleri kullanılır. Küçük ve sevimli balkonların dekorasyonu çatı katı dekorasyonu ile daha uyumludur. Başınızı eğerek çıkmak zorunda olduğunuz küçük alçak kapıları ile yanında çatılar yükselen balkonlarda ılık havaların keyfini sürebilirsiniz. Çatı katı dekorasyonları ve bu dekorasyonlarda kullanılan perdeler hakkında bilgi almak için modern çatı katı perde modelleri yazımıza göz atın. Günümüz modern çatıları ve çatı katı balkon modelleri için de galerimize bakmayı unutmayın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir